Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bizonyított tény hogy a Jézus...

Gallits Gábor Csaba2 kérdése:

Bizonyított tény hogy a Jézus nevű Ember aki a Zsidók között megkapta a Krisztus rangjelző szót Valóban megszületett és később tanított másokat azokra a dolgokra amiket Hozzá kapcsolták és kapcsolnak vagy Mese?

Figyelt kérdés
Ez azért is érdekelne engem mert olyan Otthonban élek amit a Keresztény Egyház Evangélikus Egyháza tart fent és szeretem tudni az igazságot Mindenről,bár nem tartom magam vallásos személynek, inkább a Tudományban Hiszek.

dec. 31. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Nem lehet bizonyítani se ezt, se az ellenkezőjét. Beszámolók vannak róla (lásd Biblia), amit az élete után írtak le. Hit kérdése.
dec. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a történelmi feljegyzéseket nézzük, akkor jóval a halála után írtak róla először. ( most nem a Bibliára gondolok )

Akitől az első történelmi feljegyzés született, jóval Jézus halála után született, 52-ben. Ő volt Cornelius Tacitus, római történész.

Hogy pl. ő honnan vette az információkat, annak nincs nyoma.

Én is úgy gondolom, hogy hit kérdése.

Számomra nincs bizonyítva történelmileg, hogy élt e, de az ellenkezője sem.

Csak hiszek és kész.

dec. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, bevallom őszintén én úgy emlékszem hogy az Ottani Lakosság Összeírásban benne van a neve és nemzetséggel meg a Szüleivel együtt,de lehet rosszul emlékszem rá,ember vagyok tévedhetek.
jan. 1. 11:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudok ilyen dokumentumról. Semmiféle első kézből származó hiteles adatunk nincs. Bizonyítékok szintjén gyakorlatilag egy szinten van Artúr királlyal.
márc. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!