Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Máshol is ilyen hamar csend lett?

Máshol is ilyen hamar csend lett?

Figyelt kérdés

Évről évre azt veszem észre, hogy mintha egyre " rövidebb lenne " a Szilveszter.

Most tekintsünk el attól, hogy mennyire jó a durrogtatás vagy nem.

Csak olyan értelemben véve, hogy rendben falu, de 10-15 éve mikor én voltam még tizenéves, akkor kb este 6-tól kezdve hajnal 3-4 körülig rengetegen kinn voltak az utcán, szinte megállás nélkül durrogott a tüzijáték és a petárda.

Most meg azt lehet mondani, hogy kb senki sincs már az utcán, teljesen olyan mint egy átlag este, tüzijáték is csak kb éjféltől kezdve 20 percet volt, aztán teljes csend.

Jó, én se használok már ilyesmit, csak azért minden évben ki szoktam sétálni picit utcán körülnézni, aztán tényleg évről évre egyre kevesebb embert látni, pedig oké, falu, de most is van azért tizenéves korosztály, de még őket sem lehet látni, hogy kinn volnának.

Máshol is ennyire változnak a dolgok, városokban mit venni észre, ott is előbb úgymond vége szakad a bulizásnak?


jan. 1. 03:01
 1/2 anonim válasza:
én kisvárosban élek, de itt is minden kihalt, 2-3 helyen láttunk csak tűzijátékot, elég lehangoló az egész. Mondjuk az nem baj, ha nem annyira sok a durrogás, mert az állatoknak nem jó, de rendezvények se nagyon vannak, mindenki be van fordulva magába, max a közeli ismerősöket hívja át, nincs az a nagy mulatozás. Mondjuk az is lehet ilyenkor mindenki felmegy nagyobb városokba azért ott több a lehetőség
jan. 1. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Csak szociális oldalról nézve rossz tényleg, jó rendben mondják, hogy mert digitális világ ott élnek a fiatalok stb, de hogy ennyire? Még olyan szűk 10 éve is mikor 23 körül voltam, bár mi már akkor nem tüzijátékoztunk stb, de azért páran még kimentünk, aztán csak beszélgettünk, meg lazítottunk, nem egy olyan ember is ott volt akikkel amúgy nem feltétlen beszélgettünk év közben, csak ott spontán valahogy jól elvoltunk.

Pont azt szerettem az egészben, hogy simán volt társaság, jól kezdtük az évet, most meg hiába megy ki az ember, csak hogy valakivel összefusson, esélytelen, de tényleg hogy a fiatalabb korosztály is ennyire eltűnt, jó lehet tényleg mennek városba stb, de akkoriban is volt ilyen lehetőség, aztán valahogy mégis azt választottuk, hogy maradunk, aztán majd spontán elszórakozunk, és alapvetően ez mindig sikerült is.

jan. 1. 03:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!