Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Léteznek olyan szaunák, amik...

Léteznek olyan szaunák, amik nem egy gyógy-vagy élményfürdő részei?

Figyelt kérdés

NEM SZEXUÁLIS KATEGÓRIA!


Azért írom, mert a szauna szóra keresve a válaszok nagy része a szexualitás kategóriából kerül ki és szerintem a szaunázásnak semmi köze hozzá.

----------------------------------

Ezzel kapcsolatban van egy másik téma is, amivel kapcsolatban szeretnék véleményeket kérni, azt egy következő kérdésben írom ki.

----------------------------------


Van egy elképzelésem, vitára bocsátanám, illetve kíváncsi vagyok a véleményetekre a szaunákkal kapcsolatban.


Szóval van egy olyan ötletem, hogy vannak-e olyan szaunák, mint pl. a szolárium szalonok? Tehát olyan hely, ahol csak szaunázni lehet. Kimondottan szaunavilág van kiépítve és nincs termálfürdő meg medencék, hanem az épületbe belépve van egy recepció, pénztár, onnan mész az öltözőbe és az öltözőből már a szaunákhoz tudsz menni. Itt lenne 4-5 szauna, gőzfürdő, zuhanyzók, merülő medence, esetleg egy jakuzzi, de az nem is annyira lényeges már. Ugyanúgy lennének szauna programok is meghirdetve.


Egy termálfürdőbe ha megy az ember, akkor szinte mindenhol úgy van a belépő, hogy a szaunás jeggyel igazából kifizeted az élményfürdőzést is, akkor is, ha nem veszed igénybe. Illetve ide talán csak az jönne, aki valóban szaunázni akar, tehát nem csak azért megy, hogy "ha má' itt vagyok szaunázok egyet".


Talán ilyen helyeken lehetne normális, fürdőruha mentes szaunát kialakítani az egészséges szaunázást elősegítendő.


Ez a megoldás költségesebb lenne, megérné üzemeltetni, vagy mindenképp kell, hogy az élményfürdő rész bevétele kiegészítse egy szaunavilág költségeit?


Én nem találkoztam ilyen hellyel a környéken, de még az interneten sem. Ellenben ahogy írtam már példaként, kimondott szolárium szalonok vannak. Ugyanígy masszázs szalonok, kozmetikák stb, mint egy gyógyfürdőben, csak ugye egy dologra specializálódva. Miért ne lehetne kimondottan szauna "szalonokat" létrehozni?



jan. 10. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van a kategória tekintetében. Attól, hogy szaunázni meztelenül kell, még semmi köze a szexhez.

Amit ajánlani tudok ilyen helyet, az például a Saunabearlang Budapesten a tétényi úton. Jó programokat csinálnak és kifejezetten csak szauna. Illetve vannak még privát helyek, a facebookon szaunás vagy naturista csoportokban találsz.

jan. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
85%

Valószínű azért nincs csak kimondottan szauna-szalon, mert nem éri meg.

Lényegesen nagyobb vendégkört jelenthet, ha egy élményfürdő, vagy egy szépészeti-szalon😉 többféle a szolgáltatást üzemeletet.

(fodrászt, maniküröst, kozmetikát, masszázst, szoláriumot stb.)

Pl. egy műkörmösnek kell 2szék és 1asztal.

Ehhez képest egy szauna költsége óriási, viszont a bevétel majdnem ugyan annyi.

Tegyük föl, a műkörmös is és a szauna is elkér egy órára 3ezret.

(ne köss bele, mondtam egy kisvárosi árat)

Namost: a körmöshöz kell egy asztal és két szék.

Tökmindegy annak mennyi a költsége, a lényeg hogy a szaunáé viszont

annak a 20-30-50 szerese. Vagy még több.

Szerinted melyiket fogja üzemeltetni?

jan. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!