Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lenne baj ha nem lenne...

X0 kérdése:

Miért lenne baj ha nem lenne nemzet?

Figyelt kérdés
Ha valaki nem nemzeti érzelmű, annak azt mondják, ha mindenki így gondolkodott volna, már nem lenne magyar nemzet. De ez miért baj? Azt is mondanák, hogy akkor egy másik nemzethez tartoznánk, tehát mindenképpen tartoznánk valamely nemzethez. Ha viszont senki se lenne nemzeti érzelmű, akkor nem is létezne ilyen hogy nemzet. Egyébként pedig, lennénk németek, szlovákok, stb. A magyar nyelv, kultúra, népszokások kihalt lenne. Miért lenne baj? Ha az egész bolygón csak 1 nyelv lenne, nem kellene idegen nyelvet tanulni, a Föld túlsó oldalán is tudnánk segítséget kérni, nem kellene tolmács, stb. Ha nem lenne államokra osztva a Föld, akkor nem lenne állampolgárság, költözéskor nem lennénk éveken át külföldiek: kevesebb kedvezménnyel, támogatással, nem kellene engedély a költözéshez, útlevél se, nem lenne migráció, mivel ha mindenhol ugyanannyi a segély és a gazdasági fejlettség is nagyjából azonos, akkor semmi értelme se lenne elmenni messzire. Vagyis csak előnye lenne, semmi hátránya.

febr. 3. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Nemzet....az nem valami dohánybolt márka?! ...vagy talán az adóhivatal neve?
febr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%

Kérdezd meg magadtól, miért lenne baj, ha te nem lennél.


Te, szegény te.

febr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2-es: abszolút nem ugyanaz, nem is hasonlít, semmi köze hozzá. Én ugyanúgy lennék, csak vagy nem lenne nemzet, vagy másik nemzethez tartozónak vélne a többség, holott egyik nemzethez se tartozok!
febr. 3. 20:48
 4/11 A kérdező kommentje:

Ja lehetne mondani hogy sokszínűség, de abban mi a jó? Jelenleg lehet hogy hasznos, ha ismerünk sokféle kultúrát, de ha csak 1 féle lenne az egész bolygón, akkor elég lenne csak a régészeknek ismerni a sok kihaltat, én meg nem vagyok az...

A magyarra mint tantárgyra mondják hogy anélkül hogy tanulsz meg helyesen írni? Én meg hogy minek helyesen írni? Nem kell elvárni, és akkor nincs haszna, nincs rá szükség! Nem kell elvárni a műveltséget, és akkor nem hátrány a műveletlenség! Engem csak a reál tantárgyak érdekelnek, a humán tantárgyak egyáltalán nem!

febr. 3. 20:58
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Azért lenne baj, mert sok papucsállatka azon a szinten van a gondos kondicionálásnak köszönhetően, hogy ha nem lenne nemzet, akkor összeomlana a teljes identitása - amit arra az egy dologra húzott fel, hogy ő magyar, vagy még inkább; turbómagyar.
febr. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A helyesírásos rész pont baromság.

Nagyon fontos a pontos fogalmazás az élet több területén, és a rossz helyen kitett veszők, rossz toldalékok megváltoztatják a szöveg értelmét.

Az irodalom, az olvasás segíti az olyan kreatív és elvont gondolkodási folyamatokat, amik a tudományokban is szükségesek.

A történelemoktatásnak pedig az lenne a funkciója, hogy képesek legyünk kontextusba helyezni eseményeket, ok-okozati összefüggéseket felfedezni, és tanulni a múlt hibáiból.

febr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Lucifer-666 ***** válasza:
Miért lenne baj, ha van?
febr. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4


"lehetne mondani hogy sokszínűség, de abban mi a jó?"


Hát..Képzeld el,hogy holnaptól életed végig csak dödöllét ehetsz és semmi mást...Minek az a sokféle étel?Csak a vesződség van vele.

febr. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

5-ös: de miért lenne baj ha nem lenne identitása?

6-os: legyen a lojban nyelv mindenhol: a félreértések, kétértelműségek kiküszöbölésére kifejlesztett mesterséges nyelv, hogy a hétköznapi életben is lehessen matematikai precizitással beszélni. Magyar nyelven se kell tudni a teljes helyesírást hozzá hogy ne legyen többértelmű mint helyesen írva lenne, elég a helyesírás egy töredékét ismerni. Irodalom: példát mondanál? De olyat, amit nem pótol más! Történelem: és ha nem politikusok vagyunk hanem programozók, buszvezetők, fizikusok, stb?

7-es: nem ez volt a kérdés: nekem felesleges, már miért ragaszkodik hozzá? Ne erőltesse rám, és ettől még nem értem, neki miért kell?

8-as: ételeknél eddig is világos volt miért kell sokszínűség, nyelveknél nem értem, meg hogy minek a népszokások.

Köszi a válaszokat egyébként.

febr. 4. 09:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Pedig de, politikus mindenki, a földműves, a programozó, a buszvezető, a fizikus és mindenki más is. Ha demokrácia van, akkor azért, ha diktatúra, akkor azért.
febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!