Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van olyan virág ami Magyarorsz...

Van olyan virág ami Magyarországot jelképezi vagy ide kötődik?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd csinálni egy tetoválást ami a magyarsághoz, vagy az országhoz kötődik. Egy virág például szép lenne, de nem tudok hogy van e olyan ami kifehezetten magyar, vagy a magyarság, vagy az ország jelképe, vagy oda kötődik. Lehet hogy van csak én nem tudok róla. Ha van, akkor megtudnátok mondani egy melyik az? Köszönöm :)

márc. 22. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Tulipán.
márc. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Akác virág. Hungarikum lett az akácméz.


(a tulipánról nekem például Hollandia ugrik be rögtön)

márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem pl a pipacs ugrik be elsőre. De nem, kérdező, sajnos nincs egy annyira jellegzetes virága az országnak, amiről az emberek nagy része kapásból Magyarországra asszociálna.
márc. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sokféle van, de egyik sem igazán csak magyarországra jellemző.

Hóvirág, orgona, Ibolya, tulipán, bazsarózsa, muskátli, margaréta, gyöngyvirág, aranyeső, akácvirág, rózsa. Amúgy a tulipán is jelen van/volt a magyar népművészeti motívumoknál. ( Bár inkább hollandiára jellemző) Az őshonos virágok közt nincs olyan kiemelkedő, és jellegzetes

márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm, elvileg a piros pipacs a jó barátunk, Lengyelország virága ^^
márc. 22. 21:20
 6/13 anonim ***** válasza:

Vicc hogy le van pontozva az egyes holott amit írt az jogos mivel Magyarország hivatalos virága a tulipán 🌷

Az pedig hogy kinek mi ugrik be szerintem függ attól H gyerekkorában mi volt az ami a nyarakhoz,nyaralásokhoz köthető


Szerintem ha egy külföldit kérdezel az akácot fogja mondani


Nekem valamiért az aranyeső, hóvirág,ibolya ugrik be

márc. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akác
márc. 23. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Tulipán Hollandia még kósza felvetés se volt mikor a magyarok ládáin és faragott szimbolikájában már ott volt!
márc. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 igazad lehet
márc. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tényleg, volt, van Tulipános Láda !
márc. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!