Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem a barátommal,...

Hogyan közöljem a barátommal, vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy gyerekkori barátom aki időnként meglátogat munkából hazamenet (kb. havonta 1X 2-4 óra) évek óta. Páromnak elege lett belőle, mert mindig csak a munkahelyi gondjait panaszolja, amit már kívülről ismerünk és unjuk. Hiába terelem a témát másfelé, ugyan ott köt ki! Már politikát is felhoztam kínomban, de a témákban összekaptunk.

Párom elvárja, hogy most már én menjek hozzájuk ott fárasszuk az ő nejét évekig a szétunt témákkal!!

Mit tennétek az én helyemben, mert a barátom nem szeretném megbántani?


2010. okt. 26. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire idegesít titeket nyugodtan mond meg, hogy másról is szeretnétek vele beszélgetni.

A a férjed ideges akkor nem kell ott üldögélni veletek végig egy szobában.

De a feleségéhez is mehettek az ismerősötökhöz, talán a nő tud másról is beszélni.

2010. okt. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Bocs, de én ilyenkor általában már gúnyos hangnemre váltok...ÓÓÓÓÓ TÉÉNYLEG? NA NE MOND!


Általában ez a legmakacsabb dumást is elhallgattatja...

2010. okt. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
2010. okt. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
:D
2010. okt. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Igaza van a férjednek, én sem tűrném más síralmait hallgatni.
2010. okt. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Gúnyos hangnem nem megoldás, attól barátibb a viszonyunk.

Hiába terelem el a vezérfonalat addig míg ki nem beszéli magából nincs esélyem.

2010. okt. 26. 21:31
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Ez a válasz 50%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:21


Ott a pont. Nem kell itt az álszent duma...

2010. okt. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló szituban vagyok, ráadásul a tulajdon édesanyámmal. Ő ráadásul még eléggé sértődékeny is. Muszáj rávezetni a barátodat, hogy "kissé beszűkült", már csak egy dolog érdekli, ideje kinyílnia egy kicsit a világra stb. Persze finoman, nem csak úgy odavetve. Jobb lesz így neked és neki is hosszú távon.

Anyukámnál bevált, bár néha újra és újra emlékeztetnem kell...

2010. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Oly kevés és ritka az igaz barátság, pláne ha régi. Valamikor a napi gondok legkisebb szikrája sem jutott eszünkbe.

Nem gondolom hogy pillanatnyi flegmás élcelődéssel szét kellene rúgnom.

2010. okt. 26. 21:49
 10/11 anonim válasza:
100%

Ti vagytok a pszichológusa... Akár pénzt is szedhetnétek érte... :) Bocs, nem lehetett kihagyni..

Vagy tegyétek fel a nagy kérdést : Miért nem keres másik munkahelyet? -ha már ennyire gázul érzi ott magát és másról sem tud beszélni. Vagy csak egy kis figyelemre van szüksége? Vagy mondjátok meg neki, hogy már unjátok a témát.. Kicsit beszűkült , lehet kiégett.

2010. okt. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!