Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki olvasta a 'Fátyol...

Valaki olvasta a 'Fátyol mögött' című könyvet? Hogy tetszett?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg tudnátok hasonló témájú könyveket mondani?
2010. okt. 26. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Vannak ilyenek, ezek legalább leírják az iszlám valóságát. A nők még a leggazdagabb szaudi hercegi családokban sem mások, mint alacsonyrendű, rabként tartott, akarat nélküli bábok. Csak ezt fogadják el az ottani "teremtés koronái", a muszlim rabszolgatartó férfiak. Nő autót sem vezethet, a sivatagba se kirándulhat, ki se léphet a házból, ha ura és parancsolója erre engedélyt nem ad. És még ilyen körülmények között is tudnak maguknak bizonyos függetlenséget kiharcolni. Az pedig egyszerűn aljas pedofilia, amikor 9-10 éves gyereklányokat vesznek meg feleségnek és tesznek tönkre vénségek, mert sok a pénzük... Az iszlám valódi arca.
2010. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Jean Sasson könyvére gondolsz? még nem olvastam sajnos, de nagyon szeretném.

Amit utoljára olvastam hasonlót az a 'Hercegasszony voltam Teheránban' című volt :)


itt van még pár ilyesmi:

Betty Schimmel - Szerelem a halál árnyékában

Jean Sasson- A fátyol mögött, A hercegnő lányai, Királyi sivatag ,Irak lánya Majada,

Choga Regina Egbeme - Aranyrácsok mögött

Mahmudi, Betty - Hoffer, William: Lányom nélkül soha 1-2

Salome al-Saffin :Szeress, hercegnőm!

Marie Louise Fischer:Menekülés a háremből

Leila A. Soud:Sivatagi árnyék

Zana Muhsen:Csak még egyszer lássam az anyámat ,Szabadságot ígértem Nadiának

Latifa:Ellopott arcok

Jean Sasson - A fátyol mögött/a hercegnő lányai/kiráyi sivatag/majada, irak lánya

CHITRA BANERJEE DIVAKARUNI : A fűszermesternő , A szívtestvérem

Verena Wermuth: A tiltott nő

Denise Zintgraff és Emina Cevro Vukovic: Életem egy háremben - Az ezeregy éjszaka asszonya

2010. okt. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Aki feleségül megy Európában egy látszólag civilizált híthű mohamedánhoz és elmegy vele a saját országába, az magára vessen, ha bezárják és fátylat, burkát kényszerítenek rá. Aztán ha már fiút, fiúkat szült, akár mehet is a fenébe, de a gyerekei nélkül. Vagy megkövezik, mert esetleg két szót váltott egy férfival. Mint a bibliai időkben! Kegyetlen vallás.
2010. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek:)

21:40 :Igen arra gondoltam:)


És amit olvstál a 'Hercegasszony voltam teheránban' az hogy tetszett?

Igazából ajándékba lesz majd,azért keresem az ilyen témájú könyveket(:

2010. okt. 26. 22:10
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Hát a fátyol mögött szaudi hercegnője sok minden csak nem akarat nélküli báb, hiszen a férje úgy ugrál ahogy ő fütyül. És ő is beismeri a házasságok többsége ilyen, ahol a férj mindent megtesz, hogy feleségét boldoggá tegye. Nem emlékszem, de szerintem még autót is vezethet-ne, ha nem lenne egyébként egy sötéten ostoba szerencsétlen, aki nem másra való, mint x dolláros csészéből teát szürcsöljön.

És pont a Fátyol mögött az, amiből kiderül, milyen jó dolguk van ezeknek a nőknek. Semmit nem kell csinálniuk az említett teáscsésze emelgetésen kívűl és mindent megkapnak- palotát, európai időtöltés, Harrods vásárlás és pénzköltés, pénzköltés, pénzköltés. Ez az összes elfoglaltságuk és a szaudi hercegnőnek a legnagyobb szívfájdalma, hogy egyébként reálisan nézve nem is alkalmas másra.

2010. nov. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Cionista ihletésű propaganda könyvek, azért születtek és születnek, hogy lejárassák az arab világot, illetőleg az iszlámot.
2010. nov. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Előző vagyok még:

Egyetértek az előttem szólóval, totál görbe tükrön keresztül mutatják be a muszlim világot, hatalmas eltúlzásokkal, amiknek a fele nem igaz.Zsidó média - fogás és kasszasiker.

Ha megfigyeled, az OLAJban gazdag országokat támadják, próbálják beállítani úgy a dolgokat, hogy a nagy, gazdag olajmágnások milyen jól élnek, közben a nők meg szenvednek.Egy frászt!A legtöbb könyv arról szól, hogy a shariat, mint uralkodó jogrendet bírálja ( persze, mert ott nem ők hozzák a törvényeket ) és állítja szembe azzal a fajta nyugati civilizált demokráciával, amiben ugye mi oly jól érezzük magunkat...

Elvégre jó a konkurrenciáról lejárató ponyvaregényeket írni.

De a kérdésedre válaszolva:igen, olvastam a fent említett könyvsorozatot, amit nem egyértelműen a szaudi hercegnő írt, forrása, eredete a mai napig kétséges, publikálni más nevébe bármit lehet.

2010. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
56%
Én olvastam,nekem tetszett.
2010. nov. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!