Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vidékiként a fővárost mindig...

Vidékiként a fővárost mindig egy vállalhatatlanul alantas helynek éreztem. Mely országokban észlelhető ugyanez, mely országokban nem?

Figyelt kérdés

Minden meglátásotokat, segíteni akarásotokat előre is köszönöm. Valódi tapasztalatokon alapuló összehasonlításaitokat, tényleges élményeitek megosztását pedig azt hiszem megköszönni se tudom eléggé.

Egyszerűen értenem kell, mi ez, milyen állapot, esetleg melyik betegség, amit tapasztalunk? Ránk jellemző, vagy van egy jól körülírható cluster, ahol ez fog el jóérzésű embereket kb egytől-egyig, amikor a főváros felkapottabb utcáit róják?



ápr. 6. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Mitől lenne alantas?

Előbb ezt fejtsd ki, mert a kérdésed egy marhaság.

ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Oké, elsősorban azokat kérdezem, akiknek fővárostól távoli, kisvárosi, falusi tapasztalataik vannak, lehetőleg a felnövésük részeként, és mondjuk járnak a fővárosba olykor. Ti is érzitek ezt?

A többi csak ezután jön: idővel enyhül, átalakul, megértesz dolgokat, és ha igen, miket?


Nekem már a szagok is olyanok, hogy öcsém, ez nem igaz, hogy bárhol is normálisnak számít, és lépten-nyomon, elvileg "nívós", tehát sokszoros árszabású környékeken is szinte párpercenként beleütközök ilyen elképesztő szagorgiákba kajáldákkal televert környéken is, mint elhagyatott vécé, rendesen szar, cefrés szar, okádék, bebaszott okádék, tömény kutya- vagy macskaszar, durva penész, rohadó vályogház (ahol semmi se vályog, nyilván), szar sörrel megöntözés szagvilága, meg úgy érted, kábé ami csak igénytelen, vidéken alapjáraton full vállalhatatlan (mondjuk falun vannak azért dolgok, de nem lépten-nyomon bakker), meg természetesen bármi, ami nélkül Te, kedves erre járó, igencsak meglennél, ha fel se merülne.

Ennyi ez a marhaság, kedves elsőző barátom.

ápr. 6. 22:49
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Budapesten születtem, itt nőttem fel és bár éltem más városban, faluban külföldön egy évtizedet, itt vagyok otthon, mindig is volt lakásom Pesten, vagy Budán.

Semmi esetre sem szeretnék mucsai paraszt lenni.

Borzalmas lehet a sok kulturálatlan bunkó között, ingerszegény környezetben tengődni, ahol semmi sincs.

ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Ahogy a példa mutatja a kérdező is egy sötét vidéki suttyó.Maradj ott falun haver az való neked.
ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pontosan mitől is látszom én suttyónak a ti szemetekben?
ápr. 7. 23:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Szlamos környék mindenhol van, ne a cigány-negyedbe kóricálj.

Vidéken gyakran az egész falu mocskos, saras, teli szeméttel, piszokkal ocsmány, toprongyos emberekkel, akik büdösek, ápolatlanok. A porták szeméttelepek, rozsdás vasak mindenhol, düledező vályogházak, omladozó vakolattal. dologtalan részegek mindenfelé, de az még a jobbik eset, mert sok valamilyen filléres narkótól fetreng a mocsokban.

Vannak persze jó helyek, főleg víz mellett, Balaton, Velencei tó környéke, de azt meg elárasztják a turisták, kibírhatatlan annyian vannak.

Persze a fővárosban is van turista negyed, meg részeg, vagy narkós is, de sokkal jobban eloszlik, meg több a rendőr, akik összeszedik őket a normális helyekről.

Vannak viszont jó programok, színház, mozi, koncertek, klubok, irodalmi estek, sport és egyéb rendezvények, az ország főváros központú, ami elérhető, és érdemes is rá elmenni, az Bp. van.

Az üzletekről, munkahelyekről nem is beszélve, vagy a príma iskolákról, amiket elvégezve bárhol a világon tárt karokkal várják a fiatalokat, de az öregebbeknek is van mindenféle továbbképzésre lehetősége.

A parkokat többnyire rendben tartják, az utcákat seprik, tisztítják, ahol normális a polgármester, a bevásárlás könnyen és jól megoldható.

Az igaz, hogy ennek megfelelően drágább is az élet, a lakhatás, de sokkal több a fizetés, vidéken sok helyen csak hüledeznek, ha egy jó cég bérei szóba kerülnek és ráadásul ha becsukom az ajtót, semmi nem ér fel hozzám, laktam egy évtizedet olyan házban, hogy senkit nem ismertem, még a szomszédaimat sem, akikkel fél évente találkoztam esetleg és akkor köszöntünk így nem kellett senkivel különösebben.

törődni.

A nagyvárosi élet az mindenhol hasonló, de Budapest az egyedülálló a pompás épületeivel, meg a különféle körzeteivel, mert lakhatsz itt panelban, polgári lipótvárosi környéken, kertvárosban, vagy budai hegyi panorámás házban és nem mindig csak a pénztárca dönt, én laktam a Margit híd pesti oldalán, Rákosszentmihály-on családi hátban, Újpesti panelban (príma volt), lágymányosi kis lakásban, az Örs vezér térnél.

Jobbnál jobb helyeken és mindegyiket szerettem.

ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Budapest elég nagy, még a belváros is, nem szabad általánosítani. Szerintem ez sokkal ritkább, mint képzeled.
ápr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7, részben megkövetlek, ez tényleg csak egy érzés, de elég komoly triggerei vannak lépten-nyomon, és elég jól tetten érhető motivációk keltik ezeket. Nyilván a szubjektum változó, érted, de ami történik, az történik, oké?
ápr. 11. 20:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Tehát ilyen még a nagyobb vidéki városokban sincs? Vagy esetleg nincs kizárva?
ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pestfóbiás falusi ostoba kérdése ismét.

Maradj ott ahol vagy hidd el jobb nélküled ez a világváros.

ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!