Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki nem állhatom a munkát, ez...

Ki nem állhatom a munkát, ez milyen?

Figyelt kérdés

Gyűlölök mindenféle munkát, még a gondolattól is kiráz a hideg, hogy mások mondják meg mit, mikor, és hogyan csináljak.

Már legalább öt szakmát kipróbáltam, megszámlálhatatlan munkahelyem volt tíz év alatt, mert hátha csak rosszul választottam, de nem, tényleg nem érdekel semmi, hányingerem van minden munkától.

Talán egy-két kutatói munkakört leszámítva az összes vérfagyasztóan unalmas, és lélekölő, azt már meg sem említem hogy alulfizetett, mert arra ott lenne megoldásnak külföld.

Még a ház körüli munkákat is csak addig végzem szívesen, amíg nem tűnik kötelezőnek, onnantól csak kínlódok vele.


Miért lehet ez, mit lehet ezzel csinálni? Pénzem sincs. :)


2010. okt. 29. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Na most erre mit mondjak?

Egy kisiskoláskori mese bölcsessége jut az eszembe: "aki nem dolgozik, ne is egyék."

2010. okt. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
dolgozom, csak utálok dolgozni
2010. okt. 29. 14:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Pedig ha elni akarsz, dolgoznod kell, nem szulettel ezust kanallal a szadba, sjna. Kulfoldon meg tobbet kellene dolgoznod, nem lehet lazsalni, egybol kint vagy az utcan. Es amugy mit szeretsz csinalni? Semmit? Semmi nem erdekel? Lehet hogy lusta vagy, vagy depresszios?
2010. okt. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
ezzel szerintem majdnem minden ember igy van pláne ha még meg sem fizetik de a kényszer nagy ur igy senkit nem érdekel hogy szereted e
2010. okt. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem vagyok depressziós, szerintem lusta sem, mert ha barátoknak, rokonoknak kell segítség akkor szívesen, akár egész nap is, de a mammutcég vagy a vállalkozó profitját pont lesz.rom.

cigány sem vagyok, de ha csak a munkához való hozzáállást nézzük, akkor abszolúte megértem őket. :)

2010. okt. 29. 16:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Próbáld ki mennyivel könnyebb élni esőerdőben lakni, és vadászó-gyűjtögető életmódot élni. :) Azaz valami rosszabbat.

Én nem szerettem az iskolát, elmentem dolgozni, aztán pff vissza az iskolába:D Egyből szeretek iskolába járni.

Vagy talán rájöhetnél hogy kötelezettségek nélkül élni olyan abszurd mint a tökéletesség.

2010. okt. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 pelgrim ***** válasza:

Ha keresztény vallásos nevelésben részesültél akkor biztosan ismered a tízparancsolat első mondatát, én ezt valamikor régen így tanultam:


„Én vagyok a te Urad Istened, Uradat Istenedet imádjad és csak neki szolgálj !”


Ez helyesebben így hangzik:


„Én vagyok az Én Uram Istenem, Uramat Istenemet Imádom és csak neki szolgálok.”


Mennyit vétettünk ez ellen !!!

2010. okt. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ugyan nem vagyok vallásos, de nonszensz egy fiktív vállalatot vagy egy másik embert szolgálni élethosszig, aki legfeljebb annyival különb nálam hogy van lóvéja.

nem tetszik ez az egész.

2010. okt. 29. 17:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Hat akkor ugorj neki, legyel onvallalkozo, keresd meg a sajat lovedat.
2010. okt. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 pelgrim ***** válasza:

„Ki nem állhatom a munkát, ez milyen?”


Ez szerintem természetes ebben nincs semmi megvetni való. Az aki szereti a munkát ahogyan te itt ábrázolod, vagy hazudik, mert nem a munkát szereti csak a pénzt amit érte kap, vagy a nagyon ritka szerencsések közé tartózik akik a munkát játszmának veszik. A munka egy átok addig míg kötelesség. De áldássá válik, ha az ember kiszabadul e kötelesség alól, akkor valóban nemesít a munka, addig csak nyomorít.

2010. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!