Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bank kártya vagy készpénz?

Bank kártya vagy készpénz?

Figyelt kérdés
Mit használtok és miért? Melyiket tartjátok biztonságosabbnak?
2010. nov. 5. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a készpénzt szeretem, mert abból pontosan tudom, hogy mennyi van, nem csak lekérdezéskor vagy elszámoláskor. Biztonság szempontjából szerintem tök mindegy, mert bármelyiket el lehet lopni, a pin-kód a gyakorlatban nem jelent védelmet, bár ennek nem így kéne lennie. Ráadásul a lopáskor nagyobb kár ér, mert a kártyámon még a limittel együtt is biztos több van, mint amennyit készpénzben hordok magamnál (már csak biztonsági okból is). A kártyát váratlan vásárlásokra használom, ha épp nincs nálam annyi pénz, olyankor jól jön.
2010. nov. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Kártyát használok immáron 8 éve, még nem volt semmi gondom vele. Van nálam készpénz is, mert még nem minden boltban tudom használni a kártyát.
2010. nov. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Én még ugyan tanuló vagyok, de az biztos, hogy ha majd pénzt keresek se fogok sose bankkártyát használni. Valahogy idegenkedek ezektől az eszközöktől, mert le lehet őket nyomozni, mert nem látok bele, hogy működik, mert nem ismerem és ezért lehet, hogy más is hozzáférhet a tudtom nélkül. Pl. állítólag egy erős mágnest ha végighúzol a csík mentén, akkor törlődik a kártyán levő összeg... azon csak számok vannak, valahogy én nem tudom elfogadni, hogy az helyettesítse a készpénzt, amiért megdolgozik az ember.
2010. nov. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Bankkártyát használok általában

1. a pénzfelvétel pénzbe kerül

2. kártya egyszerűbb

3. sokkal jobban nyomon tudom követni, bármikor utána nézhetek, hogy mikor hol, mennyit vásároltam, mire ment el a pénz.

4. szeretek ritkán bevásárolni, de akkor jó előre... annyi kénzpénzt amit akkor (sajna) elköltök, nem szívesen tartok magamnál.


De abszolut megértem a másik oldalt, vannak előnyök/hátrányok itt is-ott is.

2010. nov. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. állítólag egy erős mágnest ha végighúzol a csík mentén, akkor törlődik a kártyán levő összeg... "


A kártyán nincsen összeg. Az összeg az a bankban van, a kártya csak azonosít téged. Ha a kártya tönkre megy, valóban nem tudsz róla pénzt levenni, de attól még a pénzed ott marad a bankban és bármikor kiveheted, meg persze igényelhetsz új kártyát.


A mágneses dolog meg elméletben igaz(hisz mágnescsík van rajta), gyakorlatban nem igazán. Nagyon erős mágnest kell huzogatni rajta ahhoz, hogy tönkretegyed; az hgy eltörik, elveszik, ellopják, stb. sokkal inkább fenálló veszély.

2010. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%
erről jut eszembe. Titeket nem irritál mikor a sok hülye a pénztáraknál olyan büszkén húzza elő a bankkártyáját mintha csak neki lenne? Szinte úgy veszik elő a kártyát mintha ők lennének a világ közepe. Közben meg többe kerül ez nekik mintha kp-ban fizetnének és a bankkártyás vásárlás csak azt tükrözi hogy semmit nem értenek a gazdasághoz. Nekem is van több mint 5 éve kártyám,de én mindig egyösszegben leveszem a pénzt nekem ne vonjon le minden vásárlás után plussz pénzt. Szerintem felesleges feltartani a sort is a bankkártyás fizetőknek. Annyira utálom hogy mikor sietnék és előveszi a bankkártyáját fizetni.
2010. nov. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Te baromi nagy tévedésben vagy! Kártyás fizetéskor tőled nem vonnak le egy fillért se! A költségeket az eladó fél fizeti.
2010. nov. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

ma 09:19


Megkérdezhetem, hogy merre laksz? Ne érts félre, csak tényleg kiváncsi lennék, mert errefele:


- kevesen fizetnek készpénzzel és komolyan nem találkoztam még olyannal, aki büszke lenne a bankkártáyjára.. de tényleg.


- Magyarországon az autómatás pénzfelvétel általában pénzbe kerül... ha több összeget veszel fel, akkor még inkább (van olyan bank, ahol nem)... viszont a postán kívül még nem láttam olyan boltot, ahol a vásárló fizetné a pénzfelvétel költségét, úgyhogy itt ezzel a módszerrel csak a bankok meg a boltok pénzét gyarapítod.


- Olyat meg, hogy a bakkártyás fizetés lassúbb lenne, pár éve láttam utoljára egy kis sarki boltban, ahol még mindig betelfonálós, modemes kapcsolattal dolgoztak... nna az tényleg idegesítő volt... :)

2010. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Csak is telefon és kártya...
nov. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!