Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretnék minél többet megtudn...

Szeretnék minél többet megtudni az indiánokról, a szokásaikról, viseletükről stb. Milyen honlapok vagy könyvek vannak ebben a témában?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi Micsoda: Indiánok


így most hirtelen nem tudok többet, de szerintem menj el a közeli könyvtárba, ott vannak népek kulturájáról, kulturális antropológiáról szóló könyvek, amik hasznosak.

Az északi vagy a déli őslakosok érdekelnek jobban?

Rengeteg nyelvjárásuk volt, sajna ezek mára kivesztek. Csak úgy általánosságban, az öltözékük puha őz vagy szarvasbőrből készült, bár inuit testvéreik (eszkimók) szívesen hordtak fókabélből készített kabátot.

2010. nov. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, [link]


Valamilyen szinten a regények is hasznosak, amik szórakoztatásra íródtak.

Karl May könyvei, Coopertől Az utolsó mohikán vagy Rónaszegi Miklóstól Az indiánhercegnő


Ha zene is érdekel, keress rá a Mohicans, Takillakta vagy Herencias csapatokra, ők azok, akik az utcán is szoktak játszani. (ők dél-amerikaiak)

2010. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek!:) Eddig elég sokat segítettetek!^^ Köszi :)
2010. nov. 6. 19:13
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsi rájöttem...xD Köszi!
2010. nov. 8. 14:22
 5/5 A kérdező kommentje:
Elolvastam az utolsó mohikánt nemrég. tök jó :) de kár, hogy Unkasz meghal a végén... :(
2011. jan. 14. 17:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!