Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mi lesz a...

Mit gondoltok, mi lesz a pécsi püspök ellen kirobbant pedofil-ügyből? Eltusolják vagy lesz is esetleg eredménye?

Figyelt kérdés

Most hallom, hogy a pécsi rendőrség kérte, hogy adják át a nyomozást másik megyének, mert ők jóban vannak a pécsi püspökséggel, és kirobbant persze ott is a pedofil-botrány. Eddig inkább azt láttam, hogy egy áthelyezésel megoldották az egyházon belül ezeket az ügyeket.


Szerintetek most esetleg lesz ebből ténylegesen "világi" nyomozás is, és el is jut a bíróságig az ügy? El tudjátok képzelni, hogy nálunk elítélnek ilyenért magasrangú egyházi személyt? És egyáltalán miért érzik ők törvényen kívülinek?


(Most az más kérdés lenne már, hogy eszméletlen, hogy lassan nem lesz olyan terület, ahol ne robbant volna még ki pedofil-botrány az egyházon belül .... izgi nagyon ... de mi a frászért vonzza az egyház a pedofilokat? Talán mert ott feltétel nélkül bíznak bennük a gyerekek (is)? El lehet filozófálni ....)


2010. nov. 10. 07:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fanatikus ember legalabb annyira veszelyes lehet, mint Aki hit nelkul el!

Minden ember test-lelek, ez teljesen fuggetlen attol, hogy melyik mit dolgozik.

A testnek a vagyait kikell elegiteni es a lelki taplalasrol is megfeleloen kell gondoskodni. Tehat ezek a termeszeti torvenyek es ez alol senki nem bujhat ki.

2010. nov. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva remélem elítélik ezeket a személyeket. Hiába magas rangúak, akkkor is férfiak, emberek, akik elkövettek hibákat és bűnöket, amiért felelniük kell. Miért lennének kivételek? Talán azért van tényleg ennyi pedofil, mert eddig elnézték nekik.
2010. nov. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Kérdés,hogy valóban bűnös-e vagy csak ráfogják! Egy püspök nagyon ritkán találkozik gyerekekkel,nem oktat hittant stb. neki más feladatai vannak. Tehát alkalma is nagyon kevés erre.

Várjuk meg a vizsgálat végét.

2010. nov. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mikor követte el a pécsi püspök? Amikor már püspök volt vagy korábban?
2010. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is szívesen látnék már egy olyan esetet, amikor egyházi személyt is elítélnek, és nem valami érinthetetlen szentként kezelik őket. Én nem értem, miért állnak a jogon kívül, de valljuk be, eddig szinte mindig, mindenhol megúszták. Amikor tök egyértelmű volt a dolog, akkor se történt jogilag semmi, csak egy egyházi ejnyebejnye és áthelyezés. Ha ezt egy "sima" ember követi el, valljuk meg, már egy kis gyanú esetén is minimum előzetesben lenne, és garantáltan rávernék a balhét, itt meg még azon is gondolkodnak, hogy egyáltalán mi legyen az eljárással.


De miért van ez??? Őket miért kezelik másképpen?

2010. nov. 10. 10:49
 6/8 A kérdező kommentje:

első!

azért annyiban sztem mégse teljesen független, hogy igenis annak olyan területek, amelyek kifejezetten vonzzák a pedofil hajlamúakat, hiszen lehetőségük van akár legálisan is kiélni vágyaikat ... ez tény

2010. nov. 10. 10:51
 7/8 anonim ***** válasza:

ITT A VÁLASZ A KÉRDÉSEDRE

ROCK ZENÉBE MEGIRVA

Rózsaszín Pitbull - Nem szopnak a ministránsok

halgasd meg :p

http://www.youtube.com/watch?v=_JGk0ooCZIo

2010. nov. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért az ilyen jellegű botrányoknak van egy olyan aspektusa, hogy ha tönkre akarnak tenni valakit valamilyen hatalmi okból, akkor megkeresik a megfelelő lefizethető embereket, hogy megrágalmazzák...nemierőszakkal, pedofíliával, gyilkossággal, sikkasztással akármivel. Aztán vagy találnak valamit vagy nem. Vagy sikerül akár közben bizonyítékot hamisítani vagy nem.

A lényeg, hogy nagyon könnyű valakinek a tekintélyét lerombolni. A pusztítás után viszont onnan visszamászni...

Nagyon sok esetben ezek inkább a hatalomátvételről szólnak mint tényleges esetről.


Gondold végig logikusan melyik az a munkakör ahol a gyerekek feltétel nélkül bíznak a felnőttben és szabad tér is van a visszaélésre. Hát nem a kutató fizikus...

Tanárok, gyerekorvosok, papok, szülők...


Nagyon sok emberrel beszélgettem erről és tulajdonképpen egységes véleményen vannak az emberek, hogy a papokat hagyni kéne nősülni. Érdekes mindig katolikus papok körül van ilyen botrány, se nem református, se nem unitarius.

A rabbikat és imámokat most hagyjuk.

2020. jún. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!