Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Barátnőm huga nemsokára 16...

Barátnőm huga nemsokára 16 éves lesz. Msn-en szoktunk sokat beszélgetni, de annyira helytelen az írása a lánynak, hogy én még sosem láttam ilyet. 16 évesen miért olyan helytelen az írása?

Figyelt kérdés

Írok egy példát: "énis montam a apunak hogy menyünk márel a piacra egy pulcsit veni hasollot mint amit a tesomnak vet."

Mit lehet kezdeni az ilyen problémával? Orvosolható-e?


2009. jan. 11. 22:05
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Nekem a sógőrnőm ilyen, ő diszes és tanulatlan is emellé. Fonetikus, amit hall azt írja le. Akik ilyen problémával küzdenek azoknak a fonémahallásuk se a legjobb, vagyis az olyan szavak, mint a tőlem (töllem) alul (allul) úgy is hallják, mondják és ígják. Rengeteget kellene gyakorolnia és sgíteni neki annak aki észreveszi ezeket a hibákat. Egy 16 évesnek mondjuk ez tolakodó is lehet, de ha megbeszéled vele, hogy miért "okítod ki" akkor el fogja fogadni.
2009. jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Olvasson rengeteget.
2009. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A szülei és a nővére is tojik az egészre. Én tudnék neki segíteni, de én is a kisbabámmal vagyok a legtöbbet, és alig találkozom vele. Születése óta ismerem, nem lenne tolakodó, ha én ajánlanám föl a segítségemet... megpróbálhatom, de nem tudom, hogyan is kezdjem.
2009. jan. 11. 22:16
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
az nem lehet, hogy csak Msn-en ilyen trehány? Sajna, az sms-ek, msn meg a chat világában teljesen elveszik a helyesírás, mert így gyorsabb meg cukibb...Igaz, ha már hozzászokott, nem biztos, hogy át tud még váltani Msn-en kívul, mondjuk suliban. Ha neki mindegy, nem sokat tudsz tenni.
2009. jan. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Én is azt gondolom, hogy csak MSNen ilyen. Egyszerűen így gyosabb ott a kommunikáció. Én is szoktam néha idétlen hibákat ejteni ott, holott viszonyleg jó a helyesírásom. Derítsd ki, hogy a "valóságban" is így ír-e.
2009. jan. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
én diszgráfiás vagyok mégsem írok így,MSN-en viszont előfordul,lehet,hogy ő is csak gyorsan gépel.
2009. jan. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezd meg tole, hogy a suliban milyen a helyesirasa. Mondd meg neki, hogy amikor munkat fog keresni, hatranyban lesz a rossz helyesirasa miatt. Bar nagyon durva hibakat ejt, ez nem a gyors iras miatt van. Mert a j helyett ly ez nem a gyorsasag miatt van, es a menyunk el a piacra. Szoval ezek durva hibak. Nagyon sokat kell gyakorolnia, masolni, es diktalasra is.

Probald neki megmagyarazni, hogy az egesz eleteben nagyon fontos lesz a jo helyesiras, mert par sorbol ha barkinek is ir, negativ velemennyel lesznek rola.

2009. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sztem egyszerűen trehány.

bizonyos tini körökben trendi így írni.

remélhetőleg kinövi. de az is lehet, hogy súlyosan diszgráfiás (bár az inkább abból áll, hogy betűket pl a d-t meg a b-t cserélik föl, meg szótagokat az írás során. sztem a bnőd húga egyszerűen nemtörődöm, igénytelen az írásművére.

2009. jan. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem pedig hagyd a fenébe, nem érdemes neki segíteni és lehet , hogy nem is tudnál, vagy ha igen az nagyon sok idodbe telne és ki tudja nem utne -e késobb vissza. ez az anyja és a testvére feladata lenne.én évekkel ezelott a bátyám kisfiát tanítottam meg írni, mert már majdnem megbukott második osztályban . az anyja alkoholista volt és még haragudott is érte, hogy én tanítom.úgyhogy sem akkor sem évekkel késobb nem kaptam érte sem hálát, sem koszonetett egyik részérol sem.
2009. jan. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Srapnel ***** válasza:
100%
Mint ahogy a koszos edényekből is mosogatással lesz tiszta, úgy a nyelvtant is csak tanulással lehet elsajátítani. Ilyen egyszerű az élet.
2009. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!