Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek elvarhato egy...

Szerintetek elvarhato egy ertelmisegitol, hogy erdeklodjon a szinhaz, komolyzene stb. irant?

Figyelt kérdés
Pl. hogy ismerje az operakat, szindarabokat? Hozza kellene ennek tartoznia az altalanos muveltseghez? Mert egyik ismerosom szerint igen, de szerintem nem, mert ez az adott szemely stilusatol fugg, nem pedig az intelligenciajatol. Gondolom, hogy pl. a legtobb epiteszmernok nem jar szinhazba, megsem nevezhetok muveletlennek.
2010. nov. 16. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem sem,abszolult az erdeklodesetol fugg.Valakit nem erdekel a szinhaz,vagy csak nincs kivel mennie de attol meg lehet jartas egyeb dolgokban.Amugy sincs a muveltseg szigoruan meghatarozva,vannak mas-mas dolgokban jartas emberek.
2010. nov. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Érdeklődni iránta, vagy betéve ismerni az összeset, két nagyon különböző dolog, leginkább fanatikus érdeklődés kérdése az utóbbi. Egy értelmiséginek illik szerintem rálátnia, érdelődni valamelyest ezek iránt is, mert nem zárhat ki semmit a "látóköréből", függetlenül attól, hogy hogyan viszonyul az egyes dolgokhoz személyesen.
2010. nov. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valaki fejből idéz 500 verset, az Operák nagykönyve a fejében van és kortárs experimentalista regényeket olvas és művészfilmet néz még simán lehet félművelt, ha egy villanykörtét nem tud becsavarni, vagy nem tudja, hogy mi a funkciója a féregnyúlványnak (népiesen vakbél) az emberben (semmi), vagy nem tud eligazodni a gázszámláján, vagy szerelőt hív egy villanykörte kicseréléséhez.


Ugyanolyan félművelt szakbarbár, mint az az építész, aki fantasztikus házakat, használható középületeket vagy örök élet plussz három napos hidakat tervez, de nem tudja, hogy Rómeónak akkor végül is megvolt Júlia.


Egy értelmiségi nem a humán műveltségtől lesz az. Bár kétségkívül, a széles körü humán műveltség általában az értelmiségiek sajátja - viszont ez csak a mellékhatás. Nem azért olvasott, mert értelmiségi, hanem azért értelmiségi, mert olvasott. Teccikérteni! :)


Én az értelmiségit úgy definiálom, hogy értelmiségi az, aki kérdez. Rákérdez a miértre, a hogyanra. Problémákat keres és ezekre megoldásokat. Mindenben, mindenhol. Nem csak a szűken vett szakterületén.

2010. nov. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem nem azért értelmiségi valaki, mert művelt, vagy tanult...inkább azért mert bölcs. képzeld csak el azt a helyzetet, hogy valaki kívülről fújja az összes színházi darabot, vagy építményt, művészi alkotásokat, de egy bunkó, lekezelő ember, aki türelmetlen a másikkal...ez vajon értelmiségi e? :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
En eleg sok bunko tanarral es orvossal talalkoztam, akik tenyleg nem voltak emberileg kellemes jelensegek, de azt nem tudnam toluk elvitatni, hogy a munkajukat (amit akarki nem tudna megcsinalni pl. PhD) tokeletesen vegzik, igy azert ok is ertelmisegiek.
2010. nov. 17. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!