Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Díjbeszedő Zrt. November...

A Díjbeszedő Zrt. November hónapban kiküldött nekem egy közel 200. 000 F-os számlát. Kiderült, hogy 2006 óta nem olvasták le a lakásban levő vízmérőket. Ez nem évül el? Nem kellett volna már előbb jelezniük, legalább minden év végén? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gyerekemet egyedül nevelem minimális fizetésből. Most számlázták ki 2006-tól kezdődően októberig az ivóvízszolgáltatást, mellékmérős szennyvízelvezetést + áthárított vízterhelési díjat. Írhatok e panaszlevelet, hogy miért most 4-5 év múlva kell mindent egyszerre kifizetnem?
2010. nov. 17. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
bocs, hogy kérdezek válasz helyett, de nem vetted észre 2006 óta, hogy nem fizettél erre egy fillért sem?
2010. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem kaptál számlát eddig, akkor jelezned kellett volna. Gondolom tudtad, hogy nem olvasták le az órát.

Nem, nem kell egyszerre, kérj részletfizetést, de mivel a vizet elfogyasztottad, igen, ki kell fizetned.

Egyébként, ha nem tudták leolvasni, mert nem voltál otthon, akkor arról kaptál értesítést.

2010. nov. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mindig fizettem valamit, ami a számlán szerepelt.Csak mivel nem olvasták le a vízóra állását 2006-tól 2010 októberig, hogyan állapították meg azt a díjat, amit havonta kiszámláztak. A Díjbeszedő Zrt. számláját én nem néztem át részletesen, mivel azon egy csomó minden szerepel (gázművek, vízművek, csatornázási művek, díjbeszedő faktorház)nem is lehet érteni, mi mindent számláznak ki.
2010. nov. 17. 13:18
 4/11 A kérdező kommentje:

Soha nem kaptam értesítést, hogy nem tudják leolvasni az órát. Hogy számolták ki, hogy mennyit kell fizetnem havonta?

Jó kis ajándék ez most karácsony előtt!Több évre visszamenőleg! Ők ezt nem vették észre? Legalább 2006, 2007, 2008, 2009 év végén miért nem jeleztek?

2010. nov. 17. 13:24
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem vetted észre, hogy soha nem jött leolvasó? Nem kellett leadnod az óraállást? Nem vetted észre, hogy évvégén nem küldenek elszámolást? Nem vetted észre, hogy csak alapdíjat fizettél valószínűleg?

Miért mindig a hivatal vagy a másik ember a hibás? Hívd fel őket, kérj részletfizetést, de nem évül el, a vizet elhasználtad és azt ki kell fizetni, nem az állam fizeti a fürdésed, mosogatásod.

2010. nov. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

A házban mindig kiírják, hogy mikor van leolvasás. Ha nem vagy otthon, biztosítanod kellett volna a bejutást. Ha nem tetted, átalányt számláznak, a különbözetet pedig ki kell fizetni. Te is nyugodtan bediktálhattad volna telefonon az óraállást.

És ne mondd, hogy soha nem raktak ki papírt a házatokban, hogy mennek, mert azt nem hiszem el.

egy volt DB-s dolgozó

2010. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

pár év alatt 4 albiban is laktam,mindig jöttek leolvasni 82 havonta),vagyis hagytak papirt,hogy nem tudtak bejönni,email/telefon/levélben küldjem el az óraállást ha pár nappal később sem voltam otthon...

év elején meg mindig elszámolás

ez város



falun nem is kérdeznek,legalábbis nálunk,simán bemásznak a kiskertbe be az aknába,leolvassák,fel se tűnik hogy ott jártak


évente szintén van elszámolás,igaz,ez mindig egy nullás csekk



gondolom hozzád nem tudtak bejutni,kis cetlit meg ki figyeli...bár ha előszedsz egy akármelyik előző vizszámla csekkhez tartozó levelet,benne van h van elmaradásod,jelezd már h hogy áll az órád


illetve biztos hogy általányt számláztak,azért fel keleltt volna tűnnie ,hogy minden hónapban ugyanazt az x összeget fizeted évek óta

2010. nov. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A volt Díjbeszedős dolgozónak:

Mint említettem, soha nem küldtek értesítést, hogy nem tudták leolvasni a mérőállást. Jó, valószinűleg akkor általánydíjat fizettem, bár különböző összegekkel. De a Díjbeszedő nem hibázott? Ők NEM ELLENŐRZIK MINDEN ÉVVÉGÉN a dolgokat? VAGY DIREKT MEGVÁRTÁK AZ 5 ÉVET?????

Egyébként, fogadni merek, ha 100 embert megkérdeznénk, értik-e, vagy letudják-e ellenőrizni, mi szerepel a számlán, biztos hogy 90 nem tudná, mi az a sok minden.

2010. nov. 18. 14:59
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha általánydíjat fizettem eddig, a különbözetet vajon mért 5 év múlva kell megfizetnem? Hogy több legyen a kamat????
2010. nov. 18. 17:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne fizesd be
2014. nov. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!