Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Használtok a beszédetekben...

Használtok a beszédetekben közmondásokat, szólásokat, vagy valamilyen szófordulatokat?

Figyelt kérdés
Írjatok nekem párat és magyarázzátok is meg légyszi! Köszi!
2010. nov. 18. 10:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vároma a válaszokat! :)
2010. nov. 18. 10:57
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Én azt szoktam mondogatni néha, hogyha úgy odakívánkozik, hogy: "tórátettettytórotty!"

Illetve:

"Nocsak?"

Vagy azt, hogy: "aqrvaéletbe"


Források:

http://www.youtube.com/watch?v=uofUAK__Jlc

http://www.youtube.com/watch?v=O4LK0mDntFM



Ne úgy vedd, hogy nem vettem komolyan a kérdést, csak tényleg ezeket szoktam beleszőni a dumámba.

2010. nov. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani, hogy isten nem ver bottal. Általában amikor valaki megkapja amit érdemel.
2010. nov. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Én használok. Szerintem színesíti a beszédet és olykor megnevettet másokat.

Például "Jössz te még az én utcámba" - ha arra számítok, hogy a másik fél is kerül hasonló helyzetbe velem kapcsolatban. Vagy "Isten nem ver bottal" és társai : )

2010. nov. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam. Pl: Aki másnak vermet ás...


Az a sírásó.

2010. nov. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én Moldova György (könyvbeli)szólásait szoktam idézni: Fizetnék mindenkinek, de nem akarom felváltani az új 75 forintosomat :) Az unikum tudvalevőleg folyékony nagykabát és a fogkő legádázabb ellensége :) Sz..rból nem fonsz ostort, vagy ha fonsz is, nem csattogtatsz vele :) vagy a legjobb, amit a beszélő disznó mondogatott: Józsi, a k..va anyád! :)
2010. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosan nem "készülök rá", de ha úgy kijön és beugrik, akkor néha.


Talán leggyakrabban azt mondom, hogy c'est le zsiznyi.

Ez a francia c'est la vie és az orosz eto zsiznyi összemosása. Mindkettő azt jelenti, hogy ilyen az élet.

Egy régi viccből származik, amely szerint ezt mondja a félművelt albán. :D


Most más hirtelen nem jut eszembe, de néha szoktam mást is használni.


Még annyit hozzátennék, hogy egyik tanárom (30 év körüli) kedvenc "beszólása" az, hogy "ez van". Csak kicsit régiesen mondja, "ez vagyon"-ként.


Ha eszembe jut még valami akkor írom

2010. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, bár helyzettől függően néha kicsit kitekerve is, pl.: "Kinek a pap, kinek a paplan", "Ha már liba, legyen dagadt", vagy ha valaki családtag iszik és én is szomjas vagyok, akkor: "Csak a XY (névvel) iszik magába" és mellételepedek, stb. Persze ezeket (is) rendes formájukban is használom.
2010. nov. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én pont ma mondtam azt, hogy "erősebb kutya b*szik", amúgy ez az egyik kedvenc kifejezésem :D Nem írnám le, hogy pontosan mit jelent, de itt elolvashatod: [link]
2010. nov. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én mondom azt ,hogy "van fejed, használd!" És a "csak nem vissza nyalt a fagyi?" Esetleg:"ne keresd a hülyét, úgy is megtalál..."


Van egy kedvencem, bár ritkán lehet használni:" oh my god!"

2010. nov. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!