A romák miért vándoroltak el egyébként Indiából, Európa felé?




válasza:Az indiaiak szerint hozzájuk is bevándoroltak.
Egy angol tanulmányban Irán-Afganisztán felől érkeztek Indiába. -Pakisztán még nem létezett.




válasza:1-es. Fordítva.
Amikor Indiából vándoroltak KI, akkor ment végig az egyik hullám az Afganisztán-Irán vonalon a Közel-Keleten és onnan Dél-Európába és Nyugat-Európába, míg egy másik hullám meg az Afganisztán-Irán vonal után nem a Közel-Keletre ment, hanem Kelet-Európába, és onnan Európa középső és északibb részeire.
A romák, és a romákkal rokon vándorló etnikumok hagyományosan az érinthetetlenek / kaszton kívüliek közé tartoznak és tartoztak Indiában. A kaszton kívüli meg ugye nem számít embernek a hindu társadalomban, pláne pár száz, pár ezer évvel ezelőtt, amikor őt az indulás mellett döntöttek. Az érinthetetlen olyan, akti büntetlenül meg lehet gyilkolni, nincsenek jogai, ki van tiltva a hétköznapi életvitelhez szükséges helyekről. Nem élhető státusz.
Ilyen körülmények között nincs semmi mágikus szeszély abban, hogyha kétségbeesésben nem a tűrés mellett dönt egy vagy több csoport, hanem a jobb élet reményében útra kell, hátha másutt jobb lesz. Rosszabb már nem lehet alapon.
Nem specifikusan Európa volt a cél. Sokan megálltak útközben akár időszakosan, akár véglegesen. Nagy létszámú ember telepedett le Iránban és Afganisztánban, Egyiptomban, Marokkóban, Izraelben, Algériában stb. Akiknek nem jöttek be a számításaik vagy kíváncsiak voltak a világ többi részére, azok meg tovább haladtak.
A Közel-Kelet felől érkező hullám miatt alakult ki az a téves képzet, ami a középkorban és még később is népszerű volt, hogy ők Egyiptomból származnak. Ezért hívják őket gypsy-nek angolul. És a Franciaországban és Spanyolországban élő csoportok közül több valóban járt Egyiptomban is, csak nem onnan indultak.




válasza:További kérdések:
Szerintem a német szinkron a furcsa, főleg akkor, amikor Piccolo hangosan azt üvölti, hogy "Das ist unglaublich!"
Eredeti, akár magyarosított
Gondolok itt a politikára, gazdasági destabilizációra, súlyos aszály helyzetre, közbiztonság romlására, közlekedési morálra, káoszra ,még több gyűlöletre, elidegenedésre, városvezetés teljes széthullására és ki tudja még mit nem soroltam ide? Mi a véleményetek...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!





