Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon minden román magyar...

Vajon minden román magyar anyagias és számító, mindegyik kiakarja a hátunk mögött használni a másikat?

Figyelt kérdés

Sajnos ott tartok, hogy előttem a román faj minden formája leszerepelt. Mindenkiben csalódtam. Hozzá kell tennem, nem cigány egyik sem!!! Erdélyi magyarok.

Párommal 8 évet éltem együtt, aki Marosvásárhelyen született és teljesen megutáltam. Rá kellett ébredjek, hogy az összes román, Aki nagyobb magyarnak vallja magát borzasztó. A tartsunk össze szöveg alatt mindegyik azt keresi, hogy hogyan tudják kihasználni a másikat. Az én párom minden téren teljesen kihasznált és igazából több ismerőse is (kivétel 1 házaspár)!

Anyagiasak, mindenhol azt nézik, hogy Nekik mi a jó és mindegyik ki akarja titokban használni a másikat úgy, hogy azt egy másik erdélyi ne vegye észre, csak egy kívűlálló, ja és nagyon fontossak Ők egymásnak!!!

De miért lehet mindegyik ilyen? Sokáig bíztam bennük, véletlennek tituláltam, nem hittem a környezetemnek. Azt hittem, hogy Ők vendégszeretőek és összetartóak.

Van egy üzletem és mindegyik haverja hitelt kért, hitelben vásárolt, amíg meg nem elégeltem. Párom még engem nézett hülyének, (Ő is kihasznált), hogy úgyis visszafizetik. Ugyan mikor?

Ha olcsón adom biztos van valami a háttérben, amiért ilyen olcsó, de ha már csak ennyit kérek érte, akkor miért nem adom ingyen???

Az autószerelő és a számítógépszerelő haverjai állítom kicserélték a jó dolgokat, mert hihetetlen, hogy minden rosszabb lett miután a remek szakemberek csinálták meg!

Volt egy autóm, amit a párom a hátam mögött eladott, mondván sokat fogyaszt és vett magának belőle egy másik autót, így egy ft-ot sem láthattam a pénzből. Persze aztán elvitte az Ő autóját, amit az én pénzemből szerzett.

Van egy másik lakásom, amit szerettem volna kiadni, mert több éven át már nem bírtam a két lakást és az üzletet fent tartani, de Ő nem járult hozzá. Jöttek az albérlőnézők és Ő előttük lejáratott. Az üzletemben, ha segíteni kellett pakolni vagy áruért menni, a termékeim sza@ok voltak az Ő szemében. Pedig az elős 3 évben annyi szerettem, hogy dolgoznia sem kellett. Elég volt, hogy otthon elmosogatott, szemetet levitte, kitakarított mint egy férfi és haverozott.

Aztán gyermekünk születésekor besokaltam és elküldtem dolgozni.

Büszke vagyok arra, amiket nő létemre elértem!!!

De jelenleg kifogytam a tartalékból, kisemmiztek és teljesen tönkretettek egészségileg is. Idén 3 műtétem volt már.

Ja és most, hogy elhagytam mindenkinek azt hireszteli, hogy én mekkora K. vagyok, pedig soha nem csaltam meg, mert se időm, se energiám nem lett volna!!!

Folytathatnám a végtelenségig, totál kivagyok akadva, elnézést!!!


2010. nov. 29. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt nem állítom,hogy mindegyik ilyen,mert nem szeretek általánosítani,és nem is ismerek mindenkit. De akikkel én kapcsolatba kerültem,azok többsége is ilyen.
2010. nov. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Ne általánosíts légy szíves! Én is Romániában élek,erdélyi vagyok, de sosem tennék olyant,amit a te párod tett.Keményen dolgozom,eltartom magam,és még a barátomtól sem várok el semmiféle támogatást. Az egész helyzetet te rontottad el,ha már az elején nem küldted el munkába,ő megszokta,és kihasznált.

És a NAGY igazi, MAGYARORSZÁGI magyarokról én is feltehetném ezt a kérdést.

Az unokatestvéreim oda valósiak, eljöttek vakációzni hozzám, barátokkal együtt 4en, nem takarítottak,nem mostak,nem főztek,pénzt nem adtak semmire, két hétig én tartottam el őket, és takarítottam utánuk.

Nem szóltam semmit,lenyeltem. Rá néhány hónapra a barátommal kimentem Magyarországra, és meglátogattam őket, mondtam nekik,hogy fizetek mindent, a szállást, az ételt,mindent, csak maradhassunk ott,és szépen kipasszoltak,hogy hát most nem megy mert... Mert nálam ingyen élősködtek a szűk 2 szobás lakásomban 1 hónapig, 4en, és mi ketten nem maradhattunk a 7 szobás nagy házukban 3 napra. Vagyis vannak szemét magyarok is, de ettől én még nem általánosítanék.

2010. nov. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
bocs,látom elírtam, kétszer jártak ők 2-2 hétre, és élősködtek rajtam.
2010. nov. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló tapasztalataim vannak mint a kérdezőnek...
2010. nov. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is így gondolom, de az okát a viselkedésnek meg kéne tudni. Szerintem az elmúlt 40-50 évben, aki nyitott volt és nem "sunyin" intézte a dolgát, akkor nem ért el célt.
2010. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 pap tibor válasza:
Én nyolc éve járok romániába kamionnal,minden héten.van házunk is a hargitán,vannak barátaim is.de az tény hogy ôk mások,sok idôbe telt mire megszoktam,hogy a barátod meglop stb.de alapvetôen nem rosz emberek,attol fûgg kivel barátkozol.szelektálni kell,de ez magyarországon is érvényes.
2010. nov. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

pap tibor - előzőnek:


"...barátod meglop..."


Azért ez ellentmondásnak tűnik. Onnantól nemzetségtől függetlenül nem lenne a barátom.

2010. nov. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Először is, olyan nincs, hogy "román magyar". Olyan van, hogy romániai magyar. "Rá kellett ébredjek, hogy az összes román, Aki nagyobb magyarnak vallja magát borzasztó". Egy román hogy vallja magát magyarnak? Itt vagy fogalmi gondok vannak, vagy én nem vagyok elég figyelmes és körültekintő. A borzasztóra inkább már nem is térnék ki. Őszintén, nem ismerlek, de én se venném jó néven, ha így beszélnének rólam, még ha egyszerű szóhasználati tévedés vagy nyelvi botlás, esetleg tudatlanság miatt is van az egész. Amúgy pedig valahányszor ilyen történeteket olvasok, elmosolyodok. Hogy lehet képes valaki egyetlen város néhány lakója alapján általánosítani több százezer, esetleg millió emberre? Nagyváradi vagyok, és én is furcsállok néhány dolgot Székelyföldön, de ugyanezt elmondhatom Magyarországról, a Kárpátokon túlról vagy akár a Partiumról, ahol én élek. Például elítélem néhány ember szélsőséges nacionalizmusát, sovinizmusát, viselkedését, felfogását. De ezzel együtt nem mondom azt, hogy a székelyek, a rábaköziek vagy az érmellékiek ilyenek lennének, és azt sem, hogy az erdélyiekre vagy a magyarországiakra jellemzők ezek a tulajdonságok. Azt pedig főként nem fogom kijelenteni, hogy ez a magyar nemzetről is elmondható. Csupán néhány emberről fogom ezt állítani, és még náluk is ügyelek, hogy azt és úgy fejezzem ki, amit valóban szeretnék, ami valóban jellemzi az illetőt. Remélem érted a különbségeket. Amúgy meg sajnálom, ha rossz emberekbe ütköztél, akik kihasználtak. Mindannyian készíthetnénk ilyesfajta statisztikákat, amelyek népeket, nemzeteket, országokat, vallásokat vizsgálna, és különböző negatív, esetleg pozitív általánosságokat állapíthatnánk meg. Sok esetben valóban jobb bizonyos helyeket elkerülni, mert így könnyebben megóvhatjuk magunkat, a hozzánk közelállókat vagy más embertársainkat a bajtól, a fájdalomtól. De amíg él egyetlen egy olyan ember, aki kivételt képez az adott csoportból, addig ügyelek a mondanivalómra, és megválogatom a szavaimat. Nagyon megválogatom őket, nehogy valakibe kést szúrjak velük.
2010. dec. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
17%
"Sajnos ott tartok, hogy előttem a román faj minden formája leszerepelt ... Erdélyi magyarok." - Erre elfelejtettem kitérni, de talán fölösleges is. Aki érti, az ennyiből érti, aki pedig nem, annak szinte lényegtelen, hogy miket írnék. Semmiképp sem csúnyákat. Csupán egy gondolat jár a fejemben: mélységesen szomorú vagyok...
2010. dec. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!