Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon honnét merít erőt? Hogy...

Vajon honnét merít erőt? Hogy bírná ezt bárki is ki?

Figyelt kérdés
igaz történet, de nem rólam szól!: Sok sikertelen kapcsolaton túl végre megtalálta Katica a szerelmet. Összeházasodtak és az mikor már a nászéjszakára készültek a vőlegénynek hívott a bátyja , hogy az iratait az esküvő helyszínén hagyta, ezért a vőlegény elment vissza autóval az iratokért.De Katica hiába várta őt vissza, telefont kapott, hogy autóbalesete volt újdonsült férjének és a helyszínen meghalt... Teljesen összetört, pár hónap után észrevette, hogy terhes. Az orvosok kiderítették, hogy ikreket vár. katica boldog volt, mert arra gondolt, hogy szerelme tovább fog élni gyermekeiben. Két kislány született , de az egyik szívbetegséggel és pár napon belül meghalt... Mikor a másik kislánya hat éves lett, leukémiát állapítottak meg nála. az orvosok nem sok esélyt adtak neki a túlélésre, de Katica reménykedett mindvégig. A kislány állapota rosszabbodott végül ő is távozott a Mennybe az édaspja és testvére után...... Te ezt hogy bírnád?
2010. dec. 6. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
azt hogy meghalt a férje,a két pici miatt kellett birni,a pici elvesztését a másik kislány miatt kellett kibirnia,a leukémiát is a kislánya miatt...de hogy meghalt ő is,én addig birtam volna,nem tovább...
2010. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
sztem ez kitalált történet, ennyire nem lehet valaki nehéz sorsú...
2010. dec. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd... kegyetlen dolgokat bírtam ki. Nem írnám le, hogy mit, mert nem szeretném, de tudom mit jelent az, mikor tűrni kell. Tűrni, bírni és várni, holott még azt sem tudja az ember, hogy miért tűr egyáltalán.

Egy idő múlva elértem az idegösszeroppanáshoz, utána a depresszióhoz, és végül majdnem megpróbáltam öngyilkos lenni. Majdnem, mert tudtam magamon uralkodni.


Hogy hogyan bírtam ki az egészet, azt igazából máig sem tudom. Nem tartom magam hősnek, de úgy gondolom, sokan feladták volna a helyemben, mert néha már az őrülethez jártam közel. De mégis... hittem valamiben.

Talán abban, hogy igenis van valami jó a világban, hogy minden okkal történik. Hogy aki meghal, az nem megszűnik, csak elmegy, és ami valaha volt, azt már senki és semmi nem veheti el tőlem .

Hittem az Istennőben és az Istenben - nemvallási kereteken belül, ez gyermekkori istenkép -, és hogy végül minden rendben lesz. Mert rendben kell lennie, nem igaz?


Ma már örülök, amiért kibírtam, mert boldog vagyok. Igaz, azokat az éveket sosem lehet kitörölni, és szép közhely, hogy az idő begyógyítja a sebeket - de valójában csak elhalványítja. Ha nem is mindig, de fáj, mert attól még ott az a seb. Csak... talán hinni kell valamiben, mikor úgy tűnik, hogy összeomlik a világ.

2010. dec. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, 20:07, nagyon szép , felpontoztalak. Bár én is tudom mi a fájdalom...
2010. dec. 6. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!