Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A tanárom feladta...

Mit tegyek? A tanárom feladta téli szünetre a Pál utcai fiúkat, hogy írjak belőle olvasónaplót. Ez így nem is olyan nagy baj.

Figyelt kérdés
De feladta még pluszba megtanulni az egész Walesi Bárdokat (31 verssz.) Ez túl sok 11 napra! Segítsetek melyiket csináljam meg!?!?!?!?!?
2010. dec. 22. 08:52
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Mindkettőt!

11 nap alatt erre mindenki képes! A Pál utcai fiúkat két nap alatt ki tudod olvasni, utána 1 nap alatt megírod a naplót. A walesi bárdokban pedig sok nem olyan hosszúak azok a versszakok, hidd el, hamar fog menni, 3-4 nap alatt megtanulod! És még maradt 4 szabad napod is! Csak kitartás!

2010. dec. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén irigyellek! Komolyan! Én főiskolás vagyok, téli szünet nincs, ilyenkor is vannak vizsgák.

A Pál utcai fiúk nem hosszú, kevesebb, mint 200 oldal és nagyon olvasmányos. Egy délelőtt alatt le tudod gyűrni. Közben megírod az olvasónaplót.

A verset meg tanulhatod hangosan, miközben rendet teszel a szobádban, fürdés közben - fürdőkád -, megkérheted anyukádat, hogy mondjátok együtt a verset. Szerintem a vers is könnyű - bár lehet, hogy azért mondom ezt, mert a kedvenc versem a Tündérkirály mellett.

2010. dec. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyáltalán nem sok.

Minden nap megtanulsz 3 versszakot.

Az olvasónaplót meg nem olyan nehéz megírni.

2010. dec. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

183 oldal, de már csak 3 fejezet hiányzik az olvasónaplóból, mert tnap leírtam 7-et, na az se volt semmi...

de egyébként az a baj h itt van karácsony 2 napra, aztán szilveszter...:S

2010. dec. 22. 09:07
 5/15 anonim ***** válasza:
De sajnállak, de komolyan! Nekem pl. 3-ig meg kell tanulnom 800 oldalt vizsgára! És egyáltalán nem vagyok besz.rva. Pedig ma még lesz egy vizsgám délután, úgyhogy csak ma este tudok elkezdeni rá tanulni. Na és akkor mi van? Irigyellek. Persze tudom, most az ilyen apróságok is komoly problémának tűnnek, de egyszer el kell kezdeni bekeményíteni, mert aztán nagy pofára esések lesznek középsuliban, egyetemen meg pláne...
2010. dec. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

a welszi bárdoknak olyan könnyű a ritmusa, hamar meg lehet tanulni. Azt tanuld meg legelébb! Ne napok alatt, legfeljebb két nap alatt. Akkor már nem fog nyomasztani a feladat. Tényleg jól tanulható. Képzeld el versszakonként képenként! Akár le is rajzolhatod, csak egy-két vonallal versszakonként, mert csak annyi, hogy könnyű felcserélni a versszakokat.Rajz számozva - így nem kevered össze. A karáscony alatt mindenkinek mondd el, így nem felejted el. Ezt mindenki szereti, és általában emlékeznek is rá.


Utána ráérsz olvasgatni, legvégső esetben kimásolod valahonnan a végét.

Így csináld, így jó lesz!

2010. dec. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha elosztod napokra, el lesz rontva az egész szünet. Ma meg holnap még nincs semmi, tanuld most a verset. Akkor csak az olvasás marad, az már élvezet. És fel lehet osztani, vagy akár a rövidített verziót elolvasni, vagy megnézed a filmet.Előző.
2010. dec. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szedd össze magad :)

Én hiányoztam mikor mondta hogy kezdjük el olvasni a Pál utcai fiúkat, osztálytársaim se mondták..és nem is emlegettük órán h olvasni kéne..aztán az egész P.U.F.-ból dogát iratott a tanárnő, és 3 nappal előtte szólt..hazaértem a suliból, fél négykor, aztán korrepetálás, fél ötig, utánna 7ig edzés,(versenyszerűen ritmikus gimnasztikázom)

negyed nyolcra értem haza, utánna kezdtem olvasni a Pál utcait..11re befejeztem, és másnap még olvasgattam, és meg tudtam tanulni..5ös lett a dogám :D

nem egy nagy ördőngősség, össze kell szedni magad, és hamar megleszel. :)



Verset pedig úgy tanulj, hogy két sort, hangosan, elmondassz monjuk ötször, aztán a másik két sort is ötször, és ötször (ha mondjuk négy soros egy versszak)az egészet egybe.Én így szoktam, és hamar megjegyzem.

Sok sikert.


13L

2010. dec. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
az utolsó kommentnek adok igazat, mert ha egy nap alatt tanulok 3 versszakot, akk 10 nap alatt az egész megvan, de akk meg úgy elbasztam a szünetet ahogy van
2010. dec. 22. 09:34
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez semmi... úgy csinálsz, mintha 3 rövid versszak megtanulása hosszú órákat venne igénybe... én anno 1 óra alatt tanultam meg az egész verset és még ma is kívülről fújom.

Ha nem vergődnél, hanem úgy csinálnál, mint egy értelmes ember, akkor seperc alatt megtanulnád. Nehogy már az a napi negyedóra tanulás tegye tönkre a szüneted... néha úgy pofán húznám az ilyen hisztis tiniket....

2010. dec. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!