Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem látták előre a...

Miért nem látták előre a jövőt Magyarországon 1944-ben?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért rohant akkor az ország annyira a vesztébe. Teljesen világosnak kellett volna lenni akkor is, hogy a németek elveszették a háborút, és hát az is nagyon kézzelfogható volt már, hogy jönnek az oroszok. Ehhez képest gőzerővel ment a zsidók deportálása, majd Dunába lövése, harsogták a politikusok a süket győzelmi szólamaikat, és általában mindenki úgy csinált, mintha az annak a rendszernek még 1000 éve lett volna hátra.


Arról jutott eszembe a kérdés, hogy néztem egy csomó filmhíradót abból a korszakból itt: [link]


És nem lehet, hogy mi is valami hasonló összeomlás előtt vagyunk, csak nem vesszük észre?


2010. dec. 25. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Keress rá a "Bécsi döntés" eseményre, ha jól rémlik, ennek fejében kaptuk vissza pl. Baranyát.
2010. dec. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Horthy végül rájött. Aztán Hitlerék megtalálták a megfelelő gerinctelen bábot Szálasi személyében, aki tovább sodorta az országot a szakadékba...
2010. dec. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Miért? Most talán látod a jövőt? És egyébként is próbáltak kiugrani, de nem sikerült, nem úgy, mint a románoknak. A másik pedig, hogy a demagóg eszméket mindig könnyebb elterjeszteni, mint az értelmes gondolatokat, a hülyeségre és gonoszságra mindig vevők az emberek.é
2010. dec. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
45 ben ez annyira nemhiszem, hogy eljutott az emberekig. Aztán meg már késő volt, betört a német Pestre.
2010. dec. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Engem akkor a legkevésbé izgatott volna a zsidók deportálása és Dunába lövése. Sokkal fontosabbnak tartottam volna valami előnyösebb tárgyalási feltétel kiharcolását, hogy legalább a függetlenségünk megmaradjon. Bár ez 1944-ben már lehetetlen lett volna.


Azt, hogy most összeomlás előtt állunk, nem tudom. Ha azt csinálja a Fidesz, amit én gondolok, az az áldempkráciánk összeomlása lesz, és egy nyílt diktatúra kiépülése.

2010. dec. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem látták előre a jövőt Magyarországon 1944-ben?"


Azt honnan gondolod, hogy nem látták? Tetszőleges mennyiségű régi naplóban, visszaemlékezésben utána nézhetsz. Volt egy 10-20% körüli kisebbség, amelyik elhitte a náci dumákat a csodafegyverekről stb., meg volt a nagy többség, amelyik várta, hogy vége legyen (a háborúnak), és lehetőleg minél gyorsabban legyen vége, sikerüljön aránylag sértetlenül megúszni.


"Nem értem, miért rohant akkor az ország annyira a vesztébe. Teljesen világosnak kellett volna lenni akkor is, hogy a németek elveszették a háborút"


A magyar kormány már 1943-ban felvette a kapcsolatot a britekkel, és később a szovjetekkel is. Természetesen 1943 elejétől teljesen világos volt a háború kimenetele, a legfelsőbb szinten is tudták ezt, és először abban reménykedtek, hogy a nyugati szövetségesek partraszállnak a Balkánon, utána pedig az volt a terv, hogy amikor az oroszok ideérnek, az ország kapitulál. Ezután jött a német megszállás és egy nácibarát kormány, amit sikerült eltávolítani, majd az ezt követő kormányt gyakorlatilag puccsal távolították el a németek és a nyilas csicskásaik.


"gőzerővel ment a zsidók deportálása, majd Dunába lövése, harsogták a politikusok"


A zsidók deportálása a német megszállás után kezdődött, a Dunába lövetés pedig a nyilas terror idején. Politikusoknak már nem kellett harsogniuk semmit, már rég nem volt politika, hanem a fegyveres erő diktált.


"mindenki úgy csinált, mintha az annak a rendszernek még 1000 éve lett volna hátra"


Az átlagember pontosan tudta, hogy közeledik a front, és remélte, hogy minél előbb átmegy a feje fölött.


"néztem egy csomó filmhíradót"


A filmhíradó propaganda. Mióta van köze a hivatalos propagandának ahhoz, hogy mit gondol a lakosság?


"És nem lehet, hogy mi is valami hasonló összeomlás előtt vagyunk, csak nem vesszük észre?"


Maja naptár? Nibiru? 2012? A válasz rövien: nem.

2010. dec. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet, hogy tényleg túlzottan bedőltem a híradóknak...
2010. dec. 26. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!