Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire utal az a mondás, hogy a...

Mire utal az a mondás, hogy a magyarok a forgóajtón utolsónak mennek be, de elsőként jönnek ki?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
találékonyságra utal
2010. dec. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
NEM találékonyság!!!!, hanem gátlástalanul törtetö a jelentése, olyanok, akik mindenen és mindenkin átgázolnak.
2010. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

21:00

Ezt ugye pozitív értelemben mondtad?

Mert unom már azokat akik a saját nemzetüket leszólják!

2010. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
A 21.00 válasz a helyes. Ez nem leszólás,de sokszor igaz.
2010. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
A 21:00-ás vagyok, és NEM pozitiv értelemben gondoltam. Attól, hogy nem ismerjük el a rossz tulajdonságokat, még nem lesz jobb a magyar ember - a javuláshoz az elsö lépés az önismeret. Hidd el, nekem sem jó érzés látni, hogy a magyarok többsége még az öskori viselkedést tartja pozitivnak, eröszak és nem ész vezeti.
2010. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
21:02 Kevéssé lényeges az, hogy te mit unsz. A lényeg hogy ilyen pejoratív mondások ki-kialakulnak, meg terjednek, nyilván abszolút alaptalanul.
2010. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget:D
2010. dec. 30. 21:22
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én egyáltalán nem érzem, hogy a magyarok törtetőek lennének... szerintem ezt is csak mostanában találták ki.
2010. dec. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

ezt az amerikai magyarokra mondják és a találékonyságra meg a feltörekvésre. De semmiképp nem a másokon átgázolásra. Legalábbis ha a "nagy magyarok" jutnak eszembe mondjuk Vajna, Zsigmond Vilmos, Korda Sándor stb nem tűnik átgázolós típusnak. De persze személyesen nem ismerem őket, lehet átgázolnak mindenen és mindenkin és ezért a mondás.

De a Hollywoodi magyarokról tartották/tartják ezt.

2010. dec. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

tegnap 22:00-es: csak egy velem megtörtén eset:

Külföldön tanulok, és nemrég az egyik ütlet ajtaján kilépve megcsúsztam. Aki velem szembe jött volna be, nemhogy segitett volna, hogy ne essek el, hanem még beszólt - magyarul - hogy "törnék ki a nyakad". Amikor visszaszóltam, hogy neked is, akkor égett, de azért ez jellemzö a magyar mentalitásra. Más esetben egy ottani (külföldi) megfogja a másik karját, hogy megakadályozza az elesést, és megkérdezi, hogy nem történt-e bajom, nem húzodott-e meg pl. a lábam, stb.

HAsonló történeteket már másoktól is hallottam, de eddig azt hittem, csak túloznak.

2010. dec. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!