Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak egyes emberek...

Miért nem tudnak egyes emberek szépen és helyesen magyarul beszélni? Miért jobb nekik, ha alpári stílusban társalognak? Esetleg én vagyok régimódi?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

1.) Mert sem otthon, sem az iskolában nincs rá igazi igény és szándék, hogy jól megtanítsák ezt a gyönyörű anyanyelvünket.

2.) Sajnos nem keveseknek, sokkal egyszerűbb és "menőbb" alpári stílusban kommunikálni, mert ez nemcsak nyelvtani, nyelvhelyességi, hanem gondolkodásbeli kérdés is.

3.) Nem, nem vagy régimódi. Az igényesség-igénytelenség, a stílus nem kor/korszakfüggő.

2011. jan. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van, de azt hozzátenném, hogy néhol igenis jól jönnek a rövidítések (pl.: vok=vagyok).

Mondjuk SMSben, ahol szűkében vagyok a karaktereknek vagy amikor barátomnak gyorsan küldök egy e-mailt, szerintem nem baj, ha így rövidítek a levélben. De ha már hivatalos dologról van szó, ott persze nem használnám ezeket.

(Beszédben pedig végképp nem, mert az nagyon zavaró!)

2011. jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2011. jan. 2. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!