Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kell elkövetnie valakinek...

Mit kell elkövetnie valakinek ahoz hogy "elmegyógyinzézetbe" zárják?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Lehetne példákat írni, de nem a tettek miatt kerül valaki zárt intézetbe. Először felmérik az állapotát (ami elég komoly, nehogy véletlenül valaki ezzel az ürüggyel ússza meg a börtönt), és csak indokolt esetben kerül valaki olyan intézetbe, ahol korlátozhatják a szabadságát. Jellemzően súlyos személyiségzavarokkal küzdőknek van szüksége folyamatos felügyeletre ön- vagy közveszélyesség miatt, és/vagy kényszergyógykezelésre.
2011. jan. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Gyilkosságot, vagy súlyos testi sértést. Ekkor a beteget azonnal beviszik.

Egyébként, ha bármilyen ügye van, ami elzárással végződik, a bíróság mérlegeli az állapotát, és dönt az elhelyezéséről. Addig marad a zárt intézetben, ameddig az ítélete szól.

2011. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha valaki öngyilkosságot követ el és fennál a megismétlésének a veszélye akkor is bezárják, de nem elmegyógyintézet a neve hanem pszichiátria.
2011. jan. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Visszaeső öngyilkos?
2011. jan. 4. 21:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Öngyilkossági kísérletek után nem?
2011. jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Csak akkor, ha valaki súlyosan ön-, vagy közveszélyes vagy pszichózisai vannak (téveszmék, hallucinációk, de abból se minddel tartanak benn, csak a paranoidokkal), vagy ha annyira szét van esve h képtelen ellátni magát!


De tényleg csak azokat tartják benn akiket NAGYON muszáj, Magyarországon nincs kényszergyógykezelés, úgyhogy nagyon nehéz kötelezni egy beteget a bennmaradásra. Meg egyébként is, kevés a hely, sok a beteg, úgyhogy örülnek, ha megszabadulhatnak egytől.


Öngyilkossági kísérlettel, hogy huzamosabb ideig (több, mint 1-2 nap) pszchiátriára kerülj, kicsi az esélye! Ez nálam úgy történt, hogy bementem, beszélgettünk a doktornővel, kérdezte, hogy szándékomban áll-e megismételni a dolgot. Én húztam a számat aztán annyit mondtam hogy most így pillanatnyilag nem, erre azt mondja, hogy jó, akkor menjek haza, és majd járjak vissza terápiára. Ennyi. Egy percet se kellett benn feküdnöm a pszichiátrián, na nem mintha annyira akartam volna :)


23/F

2011. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Munkácsi Vivien válasza:
Szerintem máson kell valami súlyos testi sértést tenni, vagy öngyilkosságot kell elkövetni. De a legjobb ha bolondul viselkedik, hogy más is tanúsíthassa azt hogy megőrült.
2011. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolom, akkor zárják be, ha veszélyesnek tartják szabadon engedni. Nem tud emberek között élni, viselkedni.
2011. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!