Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mit kell tenni...

Szerintetek mit kell tenni ahhoz, hogy valaki igazi magyar legyen?

Figyelt kérdés
tüntetni?lopni?rongálni?mindenféle szélsőséges jelképekkel megjelenni?mert szerintem nem:( nagyon nem...nem tudom hogy hogyan tudnám elmondani magamról, hogy igazi magyar vagyok...18 évesen elgondolkoztam rajt hogy hogyan kellene élnem ahhoz, hogy büszke tagja legyek a magyar kultúrának...
2011. jan. 4. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

"Hass, alkoss, gyarapits, es a haza fenyre derul"


Amugy meg ne provokalj -.-

2011. jan. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak néhány (számomra) fontos dolog:

1.) Törekedj arra, hogy a gyönyörű anyanyelvünk helyes használatát (úgy a beszédben, mint az írásban) minél jobban elsajátítsd.

2.) Ismerd meg egy kicsit jobban a kultúránkat, népszokásainkat.

3.) Ne szégyelld, de ne is vidd túlzásba a magyarság jelképeinek, szimbólumainak elfogadását, megjelenítését.

4.) Legyél toleráns és megértő honfitársaiddal és az "idegenekkel" szemben.

5.) Amit tenned kell, (mert rád bízták, vagy vállaltad) azt a legjobb tudásod szerint teljesítsd.

6.) Kerüld az összehasonlítást, hogy ki a magyarabb, mert az egy értékelhetetlen zsákutca.

+ Amikor annak idején először elolvastam Arany János Toldiját, én már akkor tudtam, hogy bármi is történjen, én örök életemben büszke leszek arra, hogy magyarnak születtem...

2011. jan. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csendben járulj hozzá leginkább a társadalom gyarapodásához a tevékenységeddel!
2011. jan. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondoshawan szépet szólt! Fejet hajtok előtte! :)

Igaz magyar nem tekinti gyümölcsének a gyűlöletet!

2011. jan. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

00:43 gyönyörűen leírja, annyival egészíteném ki, mivel gondolom még suliba jársz, hogy tanulmányaid végeztével


8) Dolgozz

9) Adózz


szépestét

2011. jan. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen korban lehetnek világrengető céljaid is(nagy sportteljesítmény, találmány, világhírű művészeti alkotás), de légy alázatos ha ezek nem teljesülnének. Többségünknek "csak" a mindennapos, becsületes munkájával adatik meg bebizonyítani igazi magyarságát.De embernek maradni minden körülményben is nagy dolog. Gyere Te is közénk, vagy küzdd fel magad a hírnév csúcsára, mindenképpen szeretni fogunk, mert látjuk, hogy keresed a jó utat.

Látod,sok jó tanácsot kaptál a "hogyanra" az előző válaszolóktól, én meg azt akartam mondani, hogy van okod is igazi magyarrá nőni.

2011. jan. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm ezek tényleg szép dolgok, és nem provokáltam szerintem senkit, az adózással meg annyi a problémám, hogy sokszor nem oda megy az adó, ahová azt szánná az ember...
2011. jan. 5. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!