Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek hol van tobb...

Szerintetek hol van tobb beteg lelku ember videken vagy Budapesten?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Budapesten több van. De legtöbb azok között van, akik vidékről költöznek Budapestre, de nem munka miatt, hanem mert szerintük "ott van élet".
2011. jan. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Ez így tág fogalom.

Vidéken és Budapesten is vannak olyan kerületek, ahol olyanok a körülmények, ami kedvez a lelki torzulásoknak.

Meg vannak olyan részek, ahol jók a körülmények.


Szigorúan a matematikánál maradva vidéken, mert a lakosság 80%-a eleve vidéki.

Arányaiban tekintve? Ki tudja?

2011. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bretso ***** válasza:
100%
Definiáld a beteg lelküt.
2011. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak adok igazat! Én sem tudtam volna szebben leírni. :)
2011. jan. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vidéken. Több ember van ott, mint össz-vissz Budapesten.

Egy vidéki

2011. jan. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kistelepüléseken nagyobb arányban fordul elő a neurózis, depresszió stb. Ez nem vélemény, hanem mért adat. Oka pedig nem az, hogy mekkora a település, hanem az, hogy rendszerint a kistelepüléseken alacsonyabb az életszínvonal, nehezebb az élet.
2011. jan. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Én is azokkal értek egyet, akik a nagyvárost jelölik meg. Éppen most szombaton volt egy nagyon érdekes és rendhagyónak mondható igehirdetés nálunk a gödöllői bibliaházban ezzel kapcsolatosan, ha érdekel hallgasd meg. A városi élet címet adtam neki, és ezeket a témákat érintette:

Milyen gondolkodásmódot, kötöttséget jelent a városi élet? Mi a második anygal üzenete Jelenések könyvében? Miért kell kifutni Babilonból?

Ki építette az első várost? Mi ennek a jelentősége?

Milyen veszélyei vannak a nagyvárosi életnek? Lehet-e urbanizált életet élni akár tanyán is?

Milyen kiszolgáltatottsággal jár az urbanizált élet? Milyen mértékű volt a fertőzés Sodomában? Mit tanulhatunk Lót esetéből?

Miért szólít fel a Szentírás a városok elhagyására? Milyen lesz az Új Jeruzsálem?

[link]


Üdv. Péter

2011. jan. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi számít beteg lelkűnek?
2011. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!