Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit illik vinni cserediákoskod...

Mit illik vinni cserediákoskodásra? Belföldön.

Figyelt kérdés

Ausztriában élek és februárban megyek Győrbe cserediáknak. Mit szokás ilyenkor vinni a házigazdának? És milyen ruhákat vigyek 4 napra?

13L


2011. jan. 20. 18:05
 1/6 anonim válasza:
100%

Apuka:Vmi hazádra jellegzetes pia

anyukának:vmi népi dolgot, pl terítőt vagy kerámiát, mi jellemző a hazádra

gyereknek:Bármit, csokit, könyvet plüst stb

tesójának:Szintén bármit, már ha ismered....

Ruha meg mivel most hideg van, ezért meleg ruha....De azért kicsit lazábbat is !

Jó szórakozást :D

2011. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy ugye én is magyar vagyok, nem Ausztria a hazám, utálom azt az országot-.-"
2011. jan. 20. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést egyszer már feltetted.nem??
2011. jan. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami saját kezűleg készített ajándéknak (kulcstartónak, hűtőmágnesnek) biztos, hogy nagyon örülnének.


Ruhák közül ezeket vinném: fehérnemű (bugyik, trikók, topok vagy melltartók), zoknik, pizsama, nadrág, pólók, pulóverek, sapka-sál-kesztyű, tisztálkodó szerek, pizsama, törölköző, cipő, papucs...

2011. jan. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A nővérem Erdélyben volt cserediáknak és az erdélyi lány, akinél lakott a nővérem is volt nálunk.

Mivel közel lakunk a Mátrához a nővérem egy különlegesebb Mátrai és egy Tokaji bort, egy belga desszertet és egy szép hímzett terítőt vitt a szülőknek.A lánynak pontosan nem tudom mit vitt, vett neki egy szép karláncot és fülbevalót, ami illik egymáshoz.


Szerintem a szülőknek egy csomagot lenne jó összeállítani.Lehetne benne egy üveg, különlegesebb, finom bor, valami finomabb, nem től hétköznapi bonbon (pl. raffaello, toffifie, merci szinte már hétköznapinak nevezhető, hiszen gyakra vesznek azt, de pl. a mozart golyó is nagyon finom, bár picit drágább, szerintem megérné azt venni).Illetve valami olyan tárgyi ajándékot tenni a csomagba, ami megmarad és emlékezni fognak rá, hogy Tőled kapták.

Ez lehet egy szép terítő, egy a városotok nevével ellátott szalvétatartó vagy bármi más.

Ha kreatív vagy olyat is csinálhatnál, hogy veszel egy üres könyvet (papiruszból készült könyvek nagyon szépek és nem is drágák), amibe képeket ragasztasz.Elmennél és lefényképeznéd a városotok illetve a környéketeken lévő látnivalókat, tájat, s beragaszgatod a könyvbe.Mindegyik mellé írnál 1-2 sort, hogy mi az, miről nevezetes, hol található (helyileg).

Szerintem ez nagyon kedves gesztus lenne:)


15/L

2011. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
salala salala, mint mindig, most is tökéletes ötletet adtál:D Köszi:)
2011. jan. 20. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!