Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Én most militarista, vagy...

Én most militarista, vagy pacifista vagyyok?

Figyelt kérdés
Nagyon vonz a hadi technika, az egyenruha, a rend, a hierarchikus rendszer. De nem akarok megölni senkit csak azért mert másmilyen egyenruhája van mit nekem. Gyülölöm amikor bombázák a városokat, és rengeteg civil meghal.
2011. jan. 30. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Belga hadseregben a kiképzőtiszt az újoncokat utasítja.

- Flamandok jobbra, vallonok balra!

Mindenki siet jobbra-balra, csak egy marad középen. Az megkérdezi:

- Uram, és a belgák hová álljanak?

2011. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a viccet rosszul adtad elő, aki középen marad fazon az zsidó és ő kérdezi meg, hogy a belgák hova álljanak
2011. jan. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Ezzel epp igy vagyok, mint te kerdezo, de sem militarista, sem pacifista nem vagyok, mert ezek az -ista vegzodesu szavak bizonyos merteku fanatizmusra utalnak es amit leirtal, az nem ilyen szelsoseges dolog. Nem kell magadat skatulyazni. Amugy a hadseregnek nem az a feladata, hogy gyilkolasszon. Az egy szukseges rossz, de emellett mas dolgokat is csinalnak. Pl. arviz idejen segitenek vagy ott volt a Haitis eset. Szoval attol, hogy valaki katona, nem gyilkologep, csak kepes olni, mikor nincs mas valasztasa egy szituacioban.
2011. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bizony, mint annnyi más a modern korban- ez el lett rontva. Eredetileg (és valószínűleg ez vonzó számodra) harcos küzdött harcos ellen. Védte a királyt, a hazát-

(és a nőket, gyerekeket, öregeket, betegeket) -Isten nevében.

És hőssé válhatott a küzdelemben - a vesztes és a nyertes is..mert méltó volt a küzdelem.

Ma pogári lakosságot bombáznak, védtelen embereket támadnak. Ennek csak vesztesei vannak. Ez nem hősies. De ha ez a parancs? ezt kell tennie.

Az indiánoknál, mikor kiásták a csatabárdot - az archaikus szemlélet élt: időről időre bizonyítani, hogy a hős férfi: szembe mer nézni a halállal.

Ajánlom:

Szaladják István: Aranymadár c. filmkölteményét (20')

Egy lovag: ahogy szembenéz a halállal.

üdv.:AnonimAnna

2011. febr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!