Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hivatalos levél. De hogyan?

Hivatalos levél. De hogyan?

Figyelt kérdés

Házi dolgozatként kaptuk hogy hivatalos levelet kell írnunk a polgármesteri hivatalnak. A téma : támogatás nyári túrához...Találtam egy oldalt ahol nagyon jól le van írva hogyan kell kinéznie egy hivatalos levélnek, de egyszerűen nem tudom elkezdeni...odáig jutottam el hogy: Tisztelt cím és hogy melyik iskolába járok...

Nem tudom utána mit kellene írni csak hogy bele szeretném írni hogy hova, hányan szeretnénk menni és hogy milyen költségek vannak. De ezeket rögtön az után már írjam hogy melyik iskolától írok vagy kell valami bevezető még?

Előre is köszönöm!


2011. febr. 24. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is ne azt írd, hogy tisztelt cím, hanem azt, hogy tisztelt Polgármesteri Hivatal!


Aztán a következő, amit tisztázni kell, hogy kinek a nevében írsz, mert ettől függ, hogy mi legyen a bevezető bekezdésben. Ez egy saját állampolgári kezdeményezés? Neked jutott eszedbe csak úgy? Vagy az iskola részéről írsz, vagy ki vagy te ebben a beadványban?


Kezdődjön a szöveg egy egy-két mondatos felvezetéssel, hogy hogy jössz te a képbe, mi a téma, a tárgy, és utána röviden és érthetően írd le, hogy konkrétan mit, milyen támogatást kérsz.


Az ezt követő bekezdés tartalmazzon egy részletes kifejtést a tárgyról, és részletes indokolást, alátámasztást. Próbáld világossá tenni, hogy miért megvalósítható és reális ez a dolog (pl. csináltál már ilyet máskor stb.), mutasd be, hogy miért értesz ehhez, milyen előzmények vannak. Rámutathatsz, hogy miért előnyös ez a tábor a hivatalnak is, utalhatsz rá, hogy az ő feladatukat vennéd át részben ezen a téren stb.


Aztán az utolsó bekezdés ismételje meg a kérést utalva arra, hogy kéred a kérés és indokaid szíves megfontolását.

2011. febr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nincs megadva semmi a feladatban csak ennyi...:/

Ezért nem is tudom hogy kellene kezdeni.:S

2011. febr. 24. 23:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Fejlécezni is kell. Bal felső sorok: ki vagy, elérhetőséged, intézmény. Alatta: kinek címzed, elérhetőség. Aztán középen a megszólítás. Végén jobboldalt aláírás, baloldalt keltezés helye, ideje.
2011. febr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!