Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen közhelyeket tudn. átok...

Milyen közhelyeket tudn. átok felsorolni, amik már az agyatokra mennek?

Figyelt kérdés
Van-e egyáltalán olyan, amiben van igazság?
2011. márc. 7. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Az összes közhely igaz, pont ezért utálják őket az emberek. Légy őszinte magadhoz, és rájössz erre.
2011. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet bennük igazság, de aki csak eddig képes eljutni, az magát minősíti.
2011. márc. 7. 14:36
 3/7 anonim ***** válasza:

"mindenki talál munkát,aki akar"-nincs benne igazság.

"minek háborogjak,úgysem tudok tenni semmit"-Ilyen hozzá állással nem is,tehát ez az állítás nem egészen igaz.(Na jó,ez nem közhely,de már rengeteg embertől hallottam ezt a mondatot).

...Majd ha még eszembe jut több is,akkor folytatom..

2011. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom ide illik-e, de szerintem:

[link]


Elég sokszor lehet visszahallani, de nincs alapja.


A másik, hogy nem mondom senkinek hogy egészségére. Van valamilyen illemszabály arra hogy a spontán, önkéntelenül kiadott hangokra nem kell reagálni (büfögés, szellentés, köhögés), szerintem a tüsszentés is ilyen. Egy munkamenetet nagyon jól meg tud zavarni egy olyan dolog hogy valaki tüsszent, és ahelyett hogy a figyelmünk rá irányul majd 5 másodperc múlva el is felejtenénk, helyette kánonban elkezdik az emberek az egészségedre-zést kezdeni. Pedig ha valaki mondjuk egy illatanyagtól, portól, zavaró tényezőtől tüsszent, az nem köthető semmilyen betegséghez, így az egészsége sincs másabb állapotban, így nem lenne indokolt neki egészséget kívánni, hiába ez egy nagyon jól berögzült szokás.


A harmadik nekem a mizu-zás, szerintem egy üres kapcsolatfelvételi próbálkozás, szinte a legtöbb esetben a válasz rá az hogy semmi, amiből nem lehet tovább építeni a beszélgetést. Ha megkerülnénk ezt az indító kérdezést, jobb lenne a társalgás is, mert nem rögtön egy megakasztó választ kapnánk rá.


Bár ezek nem konkrétan közhelyek voltak, mégis annyira elcsépelt dolgok hogy közhelyesen hangzik a használatuk.

2011. márc. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint mást értünk közhely alatt. Én a népies szólásokra és mondásokra gondoltam. A mizu nekem inkább töltelékszónak tűnik.
2011. márc. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azokat közmondásoknak hívják.
2011. márc. 7. 14:50
 7/7 A kérdező kommentje:
:)
2011. márc. 7. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!