Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kaphatok így erkölcsi bizonyít...

Kaphatok így erkölcsi bizonyítványt?

Figyelt kérdés

Szeretném kiváltani, de amikor 11 éves voltam részt vettem egy bolti lopásban. 4-en voltunk, 2-en loptak. Mi ketten nem, de velük együtt minket is elkaptak. Kijött a rendőrség stb.

Így van esélyem rá?


2011. márc. 12. 09:42
 1/5 LN09 ***** válasza:

Kérd ki és majd meglátod.

De ha te is ott voltál és jegyzőkönyvbe vettek, akkor ugyanúgy ott voltál, függetlenül attól, hogy te loptál vagy nem.

2011. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen. Azt nem tudod, hogy kell kikérni, meg hol?
2011. márc. 12. 10:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Erkölcsi bizonyítványt mindenki kaphat, a lényeg az, hogy van-e benne bejegyzés, vagy nincs. Amúgy 11 évesen még csak nem is voltál büntethető, szóval szinte kizárt, hogy lenne a tiédben bejegyzés. Pont ezért van korhatára a büntethetőségnek, hogy egy gyerekkori meggondolatlanság ne bélyegezze meg az embert örökre.

És tudtommal amúgy is azoknak van bejegyzés az erkölcsi bizonyítványában, aki már büntetve volt, nem az, akire kihívták a rendőrséget egy szabálysértésért (mert ez még szabálysértés kategória, nem bűncselekmény).

Erkölcsi bizonyítványt minden postán igényelhetsz, most nem tudom mibe kerül, de 2006-ban, amikor utoljára kértem, akkor ha jól emlékszem olyan 4000 forint körül volt rá az okmánybélyeg.

2011. márc. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
most is akörül mozog az ára, én pár hónapja igényeltem.....amúgy igaza van az utolsó válaszolónak, felesleges a parázás, erkölcsi bizonyítványod max. akkor nem tsizta ha ültél vagy komolyabb ügy miatt van priuszod....az ilyen hülyeségek nem számítanak, én is betörtem 13 évesen a szomszéd kocsijának az ablakát, na és? semmi nem történt
2011. márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy kérek egyet. Köszönöm.
2011. márc. 12. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!