Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egri Csillagokban olvastam...

Egri Csillagokban olvastam ilyen fegyvereket, hogy:bongcsok? és jatagán, ezek milyen fegyverek és esetleg valami kép lenne róla?

Figyelt kérdés
2009. febr. 21. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A bongcsok nem tudom miféle fegyver lehet, de a jatagán a janicsárok rendszeresített görbekardja volt. Ahány történelmi filmet látsz amelyikben törökök harcoltak valaki ellen, mindben megnézheted a jatagánt.
2009. febr. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Boncsok

(a török bundsuk mondsuk-ból melyből Mundzuknak - Priskosnál Attilla atyjának - nevét is magyarázzák), zászlófej, almaforma disz, melybe a törökök a zászlóul szolgáló lófejet erősítették; azután hasonló ékesség a ló nyakán.

Forrás: Pallas Nagylexikon

2009. febr. 22. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jatagán:

Kétszeresen hajlított pengéjű kardféle, ami a mi szablyánkhoz hasonlít némileg. Valahol a tőr és a szablya között van félúton.


[link]


Másik török kardféle a handzsár, ami egy ívelt pengéjű, szintén szablyaszerű kardféle. Általában nagyobb a jatagánnál, és nem kétszeresen, hanem csak egyszeresen hajlított. A penge a vége felé szélesedik. A nagyobb példányait pallosként is alkalmazták (nyakazás, kézlevágás, stb.) Viszont előfordulnak kisméretű darabjai is, mint az alábbi képen, bár általában ennél nagyobb szokott lenni. De mivel a neten hirtelen nem találtam jobb képet, ezért ezt rakom be róla. A lényeg, hogy a nagyobb is hasonló ehhez, csak annak az ívelése nem ilyen mértékű:


[link]


Ha láttad a Robin Hood a haramia c. filmet, ott a mór csávó egy handzsárral kaszabol.

2009. febr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!