Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Németországban mennyit kell...

Németországban mennyit kell fizetni havonta a bölcsődei ellátásért?

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bölcsöde, Tagesmutter van, nemrég lehetett hallani a tvben, hogy otthon is kezdtek ilyesmibe, hogy 1-2 szakképzett felnőtt, saját házában vállal gyermekfelügyeletet kb 5-10 gyermekre, lehetőségtől függően.Sajnos nem tudom mennyi, de nekem is utánna kell kérdeznem, mert hamarosan szükség lesz rá sajnos:(
2009. febr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Ha tudsz valami infót erről, kérlek, oszd meg velem.


Előre is köszi!

2009. febr. 24. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Van bölcsőde, csak kevés. Kinderkrippe, ahová 3 éves korig járhatnak a gyerekek. Nagy vállalatok, egyházak, önkormányzatok tartanak fenn ilyen bölcsiket a városokban, de csak a jelentkezők egy részét tudják felvenni. (Pl. a vállalatiba akkor jelentkezhetnek " külsősök" ha a cég dolgozói nem töltik fel a létszámot....) 100-500 Euro között kell fizetni, ez függ a jövedelemtől is.
2009. febr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azt még meg tudnád mondani, hogy általában mennyivel előtte kell jelentkezni?
2009. febr. 25. 08:51
 5/5 anonim válasza:
Változó. Én úgy tudom, Németországban nincs állami bölcsődei ellátás. Egyrészt gondolom vannak magán bölcsik, de abban biztos vagyok hogy non-profit szervezetek is üzemeltetnek bölcsődéket. Ez van, hogy egy intézmény az óvodával (én most német óvodában kerestem állást, és sok helyen azt írták, hogy pár hónapostól 7 éves korig vannak náluk gyerekek)
2009. máj. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!