Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyha vármegyék lesznek,...

Hogyha vármegyék lesznek, akkor ugyanezek a megyék lesznek, csak a megye elé odaírják, hogy "vár"?

Figyelt kérdés
Vagy sokkal több vármegye lesz, mint ahány megye van most? Mert régen sokkal több volt! És egyébként ez már biztos, hogy ez így lesz?
2011. márc. 26. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:

"Vagy sokkal több vármegye lesz, mint ahány megye van most? Mert régen sokkal több volt!"

Igen, mert régen az ország 2/3-adszor nagyobb volt. A Trianon óta ekkorák a megyéink.


A kérdést már én is feltettem: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..

2011. márc. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A háború elött nem több megyénk volt,inkább kevesebb, de nagyobbak.

Én pl. még Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegyében születtem.

Azt pedig még talán Orbán sem tudja,hogy átrendezik-e a megyéket.

2011. márc. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Engem az érdekelne, hogy pl akkor úgy lesz, hogy Győr-Moson-Sopron vármegye? Vagy kisebbek vagy nagyobbak lesznek a vármegyék, mint a mostani megyék? És még az érdekelne, hogy ez már biztos, hogy így lesz? Kb hány %-os a valószínűsége?
2011. márc. 26. 12:21
 4/7 anonim ***** válasza:
A megyék maradnak, de a vár szót is majd csak az új anyagokra írják majd a megye szó elé.
2011. márc. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. márc. 26. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Úristen tényleg ilyesmit terveznek? Ez már biztos? Honan értesülhetek az ilyenekről?
2011. ápr. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mi a híradóból hallottuk.
2011. ápr. 10. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!