Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jó történelmi filmek, sorozato...

Jó történelmi filmek, sorozatok, esetleg könyvek?

Figyelt kérdés

Emelt töri érettségire készülök, már rengeteget tanultam, jó lenne, ha most kicsit "leülepedne" a sok évszám, esemény stb. Szeretnék filmeket nézni, amik olyan dolgokat dolgoznak fel, mint amit töriórákon is veszünk (nem érdekelnek viszont jelenkori események). History-t nézem, viszont nagyon ritkán tudok elcsípni valóban hasznos filmet. Bármikor odakapcsolok, mindig vagy egyetlen, jelentéktelen ember élettörténetét mesélik el, vagy egy számomra teljesen érdektelen eseményről van szó, pl. valamikor valahol elsüllyedt egy hajó... És ami a legidegesítőbb, hogy ezt húzzák órákig... na mindegy.


Ha tudtok olyat mondani, amiből tanulhatnék, előre is köszi!


2011. ápr. 7. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Elsősorban milyen témák érdekelnek? Ajánlanám a Rubicon folyóirat mostani számát, nagyon jó, illetve a régebbieket, esetleg História.

Megvan nekem a Világtörténet című, kisalakú, kb 1300 oldalas könyvecske (fegyvernek sem utolsó) Salamon Konrád főszerkesztésében, az Akadémiai Kiadótól. Nagyon szeretem olvasgatni, és hasznos is. Paul Johnson történész könyvei is hasznosak, illetve ha ténylegesen regényt szeretnél, nekem nagyon tetszett Maurice Druon Az elátkozott királyok című 7 kötetes sorozata. Valós eseményeken alapszik, a francia Capeting-ház utolsó éveiről, a Valois-uralomról, az angolokhoz fűződő viszonyról, intrikákról, a százéves háborúról. Olvasmányos, és nagyon tetszik.

Az újkori történelemhez tartozik pl. a régi nemesi körök szokásai, ehhez való irodalom Stendhal és művei, csak kikapcsolódás, érdekesség miatt. Olvass a vallásokról, főként a kereszténységről, rengeteg könyv jelent meg a témában, az egyik legjobb és leghitelesebb a már említett Paul Johnson műve, A kereszténység története.

Vegyél továbbá egy emelt szintű töri érettségi-feladatsort, és csinálgasd azokat, gyakorold az írást, kérd a tanár segítségét, ő is ajánljon könyveket, filmeket. Filmet most így hirtelen nemigen tudok mondani, keresgélj a neten esetleg.

2011. ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és az évszámokra ne görcsölj rá nagyon, előbb tanuld meg az összefüggéseket, hidd el, az sokkal fontosabb, illetve az esszéírást. A tankönyvek nem elégségesek a jó történelmi tudáshoz, mert azok nagyon témákra bontják, nem egységesek, és az évszámokra mennek rá nagyon. Külföldön kevésbé fontosak az évszámokat, inkább azt tanítják, hogy mi miből fakadt. Ehhez segítségedre lesz, ha a témába vágó történelmi folyóiratokat olvasol. Ne aggódj, menni fog, sok sikert! :)
2011. ápr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ, feladatsoros könyvem már van, megcsináltam. Már úgymond "mindent tudok", vagyis végigvettem az anyagot, összefüggéseket is értem, szerencsére nagyon jó tanárom van. Az évszámokról meg annyit, hogy minden esszénél kell, és a feladatoknél is előkerül (ott meg ugye térképet sem lehet használni), másrészt azokból még könnyebben megjegyzem az eseményeket (márha eszembe jut az évszám...). Persze külföldön ezt jobban csinálják, én se szeretem újra meg újra bemagolni őket, de sajnos muszáj.


Szóval nem is tanulás, inkább csak ismétlés céljából néznék filmeket, meg hogy berögzüljön. Majd megnézem azokat, amiket írtál (bár a capetingeset asszem kihagyom...).

2011. ápr. 7. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!