Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért pont 18 éves kortól...

Miért pont 18 éves kortól számít valaki felnőttnek? Miért nem mondjuk 21 mint Amerikában?

Figyelt kérdés
És ti változtatnátok ezen a számon ha tehetnétek? Én elmúltam már 21 is de még most sem érzem magam felnőttnek, anyukámmal élek, ő tart el, pont ugyanúgy mint gyerekkoromban. A 18 évesek szerintem még nem felnőttek egyáltalán, felelőtlenek, és a többi. Persze ez csak az én meglátásom...
2009. febr. 28. 23:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Ezzel én is egyetértek, és én is emelném 21-re a korhatárt... :) De én úgy tudom (lehet, hogy rosszul), hogy egyes államokban (USA) 24 év a korhatár... Javítsatok ki, ha tévednék... :)
2009. márc. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
85%
Szerintem 21.
2009. márc. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
93%

Egy ember nem az éveinek a számától lesz felnőtt. Lehet valaki 15 évesen felnőtt gondolkodású, de lehet 31 évesen egy gyerekes, felelőtlen h*lye is. Amúgy én is felvinném 21-re, mert azt tapasztalom, hogy a mai fiatalok nagyon felelőtlenek, hülyék, éretlenek. Jogsit csak 21 éves kortól, és alkalmassági vizsga is kellene!


21/F

2009. márc. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Hát igen...

bizonyos embereket én sose nyílvánítanék felnőttnek. vannak, akik sose nőnek fel.

2009. márc. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Ezen már én is gondolkoztam.

Szerintem sem ártana ha fel lenne emelve 21re. Bár lehet kicsit fel lennénk háborodva, hogy még mindig nincs se cigi, se pia :D És már elég nehéz lenne rászoktatni az embereket, mert mindenki 18ra emlékezne.


De egyetértek, 19 vagyok és még én sem érzem magam felnőttnek. Nekem még kell 4-5 év, ha nem több mire egyedül képes lennék rendezni az életem.

Nyugodtan lehetne 21 a korhatár, semmi baj nem lenne.

2009. márc. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Van, aki sosem nő fel, van, aki meg már 14 évesen komolyabb, mint egy 30 éves. Amerikában a korhatár olyan értelemben véve 18, hogy akkortól szavazhatsz és számítasz felnőttnek, csak az italfogyasztás meg ilyenek vannak lekorlátozva 21 éves korig. A korhatár azért fontos, hogy a fiatal vagy fejlődő szervezetet ne tegyék tönkre a piával, cigivel, mikor az ember még felelőtlen, de lehetne a korhatáron emelni itt is ilyen értelemben, csak valahogy a 18 lett standard.
2009. márc. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
amerikában nagy paradoxon, hogy felnőttnek csak 21 éves kortól számít az ember, de jogsit már 16 évesen kaphat.... én ezt törölném el ott, és nálunk is kitolnám legalább 20ra.... az hogy valaki nyány éves kortól nagykorú, már a 18 és 21 között nem igazán számít, ha a szüleitől függ, így is úgy is ott kell maradnia, főleg ha még tanul, nem változik semmi, ha meg nem tanul, hanem dolgozik, lehet, hogy már 16 éves korától független és eltartja magát, nem a törvénytől függ...
2009. márc. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Mert már 18 évesen világosan látod a különbséget jó és rossz között. Egy 10 éves gyerek még bármit elhisz. De ha egy felnőttnek nincs erkölcsi morálja, vagy palimadár, azon már 3 év nem segít.

Amerikában azért 21 év, (többek között) mert ott van halálbüntetés.

2009. márc. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
A politikai szavazások miatt is a 18nál van meghúzva a határ, hogy minél többen szavazzanak. Én ezt nem tartom helyesnek mert egy 18 évesnek (általában) még fogalma sincs a politikáról és befolyásolhatóak (de lehet, pont ez a cél).
2009. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
78%
18 múltam és egyetéretk azzal, hogy még kell egy pár év, mire felövünk igazán....sokszor gyerekesebb vgayok egy 5 évesnél is. Ha a cigi és a pia miatt felvinnék a korhatárt 21-re , nem esnék nagyon kétségbe, nem cigizek, a piát meg még most se mindíg akarják kiadni :D, elég alacsony vagyk.
2009. márc. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!