Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy standolás?

Mit jelent az, hogy standolás?

Figyelt kérdés

Nem akarom túlmagyarázni, ez a kérdésem. :)

Kocsmában fogok dolgozni, és még soha nem dolgoztam ilyen helyen. Mit jelent? Hogyan kell csinálni?


2011. ápr. 12. 07:05
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Záráskor elszámolást kell készíteni az elfogyott italokról, a bevételekről, a pénznek pedig egyeznie kell a nyilvántartás szerintivel. stb.

Erre előírt nyomtatvány,módszer van,amit neked kell kitölteni,és majd megtanítják neked.

Tapasztalat:

A tulaj egész nap be sem lép a kocsmába,de a standolásnál végig ott van.

A borravalódat is be kell tenned a kasszába,majd hónap végén megkapod. (Többnyire nem.)

Ha bemegy napközben,akkor elvisz egy-két üveg italt,de nem fizeti ki.

Vagy a pénztárból vesz ki pénzt,ami a standolásnál hiányzik majd.

A hiányt neked kell megfizetni, a többletet ő vágja zsebre.

Lehet,hogy nálad nem minden lesz így,de erre számítanod kell. Nem véletlen,hogy a legtöbb helyen sűrűn változnak az alkalmazottak.

A részeg pasasokról pedig jobb nem is beszélni.

2011. ápr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan van ilyen is, de az a főnök teljesen hülye! Egy ilyen magatartással a tisztességes, becsületes alkalmazottakat abban a percben elveszíti, márpedig nagyon nehéz "tiszta kezű" alkalmazottat találni.


A standolást egyébként a VÁM-osok találták ki a jövedékis termékek esetében azért, hogy a "fekete forgalmazást" kiszűrjék.


Ha azt tapasztalod, hogy a te főnököd is az első hozzászóló szerint ismertetett módon áll hozzá a dolgokhoz, valóban ott kell hagyni. De ha nem ilyen (márpedig a többség nem!), akkor nyugodtan maradhatsz ott.

2011. ápr. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most fogok először kocsmában dolgozni, és kicsit aggódok, hogy valamit nem fogok tudni.

Holnap kezdek (életem első napja), és senki nem lesz ott, hogyha elakadok, akkor segítsen... :(

2011. ápr. 12. 12:10
 4/8 anonim ***** válasza:
És hogy megy azóta? Belejöttél? Csak mert énis holnap kezdek és semmit nem tudok.
2011. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Sziasztok!Ha szerencséd van,megmutatják és elmagyarázzák,mit,hogyan kell.Én több,mint egy hete dolgozom vendéglátásban,azelőtt nem dolgoztam ilyen helyen,de semmit nem mondtak,nem mutattak meg,mindenre nekem kell rájönnöm,pedig nagyon jól tudták,hogy nincs tapasztalatom és a váltósomnak sem.

Sok szerencsét Neked!Belejössz,én is kezdek rájönni

2014. ápr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sziasztok. Azóta mi lett? Sikerült a standolás? Belejöttetek? Én most kezdek napi 16 órában és ez a standolás megijeszt. Ezt meg lehet tanulni?
2014. máj. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Egyáltalán nem para, én szórakozóhelyen dolgozom ahol nyitó és záró standolás is van, bele lehet jönni, annyira h idővel szemmel megmondod, hogy mibe mennyi van ;) A legszarabb az egészbe mikor reggel 5-6 fele el kell kezdeni standolni, de te takarodnál már haza. 22/L
2015. jan. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
És standolásnál kijön a teljes borravaló is vagy csak töredéke?
2017. ápr. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!