Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van ma még igény a "klasszikus...

Van ma még igény a "klasszikus meseregény" műfajára?

Figyelt kérdés

Ahogy látom, az ifjúság már jó ideje a tipikus tucat tiniregényeket részesíti előnyben, amelyek modern kamaszokról és mindennapi problémáikról szólnak, sztárokról és népszerűségről, néha nagyon silány minőségben.


Persze ez nem feltétlenül rossz, mert legalább olvasnak, de vajon lenne-e olyan szegmense a fiataloknak, akiket lekötnek a kissé komolyabb, nagyobb ívű regények, mint pl. A Gyűrűk Ura, Pán Péter vagy épp A titkos kert


2011. ápr. 17. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ott van a Twilight is, nem?
2011. ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak nem épp az a műfaj, amire utaltam :)
2011. ápr. 17. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Félig meseregény, csak tündék helyett vámpírokkal.
2011. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál: A Gyűrűk Ura, Pán Péter (éna Harry Pottert is ide sorolnám) manapság is népszerűek, úgyhogy szerintem igen, van rá igény. Ez a műfaj örök, hiszen mindnekinek szüksége van egy kis álmodozásra, mesére, nem csak a gyerekeknek.
2011. ápr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én könyvtárban dolgozom, és egész jónak látom a helyzetet, lelkesen olvassák az ilyen könyveket is a gyerekek, fiatalok. Pedig maguk választanak, nem kell az orruk alá tolni. Az általad említett másik típust is kölcsönzik persze -- egyébként ezek közt is vannak nagyon is színvonalasak --, de egyáltalán nem hanyagolják el a klasszikus meséket sem.


Ami azt illeti, a felnőtteknél sokkal inkább tapasztalom, hogy megelégszenek Dan Brownnal meg a "királyi házak titkai" szintű olvasmányokkal. És érdekes módon a mi férfi olvasóink szinte egyáltalán nem kölcsönöznek szépirodalmat. Pedig a fiúk még nagyon is.


Persze nem állítom, hogy ez általánosítható tapasztalat, és bevallom, nem láttam mostanában országos szintű könyvtári felmérést az olvasási szokásokról, a mi könyvtárunkra mindenesetre nagy vonalakban ez a jellemző.

2011. ápr. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!