Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért jó egyes embereknek,...

Miért jó egyes embereknek, hogy kényszeresen hazudoznak, felnagyított sztorikkal "kápráztatják" el környezetüket? Holott erre semmi szükség?

Figyelt kérdés
Nem egy ilyen embert ismerek, aki állandóan kényszeresen kamuzik, soha nem tudni róla, mi igaz abból, amit mond. a hazugságok nagy része kitalált, fantasztikus sztorikra épül. pl beszélgetés során, társaságban ha vicces történeteket mesélünk egymásnak, ő nekik mindig mindenkinél vannak nagyobb sztorijaik. borzasztó irritáló. néha annyira nyílvánvaló, hogy amit mond az csak mese habbal, hogy ledöbbenek azon, honnan gondolja, hogy ezt mások szemrebbenés nélkül beveszik? legszívesebben megmondanám ilyenkor, hogy kábítsa a kamu dumájával a jó nénikéjét, de csak nem teszem... ez vmi betegség? mit lehet tenni az ilyen emberrel? fura ez nekem, mert természetesen mindenki szokott olykor-olykor hazudni, én is. de normális ember akkor hazudik, ha a helyzet kényszeríti, vagy konfliktust szándékozik elkerülni... legalábbis én ilyen élethelyzetekben hazudok.
2009. márc. 7. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is ismerek ilyen embert. Ezek az emberek szeretnek középpontban lenni, feltűnést kelteni, és boldoggá teszi őket az, hogy mások felfigyelnek rályuk, és hallgatják.

Szal azért csinálják ezt, hogy megmutassák a másiknak, hogy ők mennyivel jobbak náluk, és hogy a többi ember felfigyeljen rájuk, középpontban legyenek.

2009. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem is azért csinálják mert ezzel akarják magukra felhívni a figyelmet. Sok ilyen megrögzött hazudizó rossz családban nevelkedett, kevés szeretett kapott és talán hiányzik nekik a gondoskodás.


Szerintem ha nem akkora nagy a füllentés hagyd rá, mert nagyon megsértheted, de ha már nagyon zavar, akkor természetesen beszélhetsz Neki erről négyszemközt. Lehet, hogy fel sem fogja mit csinál!


-Tündérlány(17)-

2009. márc. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát a dolog kétitrányú sztem:

1, valóban vannak feltűnési vágyban szenvedők, valóban kápráztatnak mindenkit, vicc az, h sokszor ők is tudják jól, senki nem hiszi el, de azért csak mondják

2, az érem másik oldala: azért van egy olyan kispolgári gondolkodású, ámde igen széles réteg is, akinek már az is hazugságfnak tűnik, ami esetleg más körökben mozgóknak tök evidens


Erre csak példa, hogy volt olyan osztálytársam akinek mi s evettük be, hogy 16 évesen egy nem is akármilyen Mercedest kapott szülinapjára naná jogsi nélkül, mindaddig amig szintén jogsi nélkül azzal nem kezdett el a suliba járkálni minden nap, és valóban a forgalmijában is ő volt a tulajdonos ... na hát a világ sokszor meglepő, de nagyon eltérő körökből tud mindenki száérmaizni, úgyhogy valójában semmi se meglepő, én már ott tartok ...


Na aztán döntsd el ki melyik :-)

2009. márc. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó érdekes dologra reflektált.

valóban van egy beszűkült világú, "nyárspolgári" réteg, akik számára hihetetlen dolognak tűnik az, ami másnak tök egyértelmű. ez teljesen korrekt. csakhogy van egy bizonyos határ, amin ezek az emberek túllőnek. az egyik ismerősöm már le is bukott egy ordenáré nagy kamuval nem régiben, megjegyzem, már az elején sejtettem, hogy ez tuti kamu. az a vicces, hogy már mki tudja, hogy kamu volt, csak az illető nem tudja, hogy a többiek tudják...a másik beteges kamuzó ismerősöm is most bukott le nálam, mert ellentmondásba kveredett a sztorijával...

az egészben tudjátok az a legbosszantóbb, hogy hülyének néznek a kamuikkal. mindenkinek lehet pár abszurd sztorija, de a dolog akkor kezd gyanússá válni, amikor akad valaki, akinek kizárólag csak ilyenjei vannak.

2009. márc. 7. 14:20
 5/8 anonim ***** válasza:
az én párom épp ilyen volt mikor összejöttünk... ez a hazudozási kényszer lehet a kisebbségi komplexusból eredő kényszeres betegség is... vannak, akiknél azért alakul ki, mert mindig elnyomták, megalázták, nem volt normális családi háttere, stb. és kialakult nála egy kényszeres hazudozás, hogy a kitalált történetektől többnek, izgalmasabbnak tűnjön az emberek szemében és végre csodálják valamiért... ez betegség, amiből meg kell gyógyítani az embert...vissza kell valamivel adni az önbizalmát és meg kell vele értetni, hogy a hazudozással csak ront a helyzetén és nevetségessé és szavahihetetlenné válik, ha ezt végre megérti, és sikerül szembesíteni azzal, hogy beteg, onnan már könnyebben megy az elhatározás, a felismerés és a gyógyulás... én is így segítettem a páromon :) szerencsére sok sértődés után végre megértette, hogy nem rosszat akarok neki és szembenézett azzal hogy hazudozik folyamatosan(ugyanis az ilyen ember elhiszi a hazugságait így nem tartja annak)...azóta nem hazudik :) és tudja, hogy önmagáért szeretem, önbizalmat adtam neki, és tudja, hogy a hazugságoktól csak ellenszenves lesz az én szememben is és másokéban is...
2009. márc. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ezt le szoktam rendezni annyival, hogy "Most te engem hülyének nézel?" és kész. Van egy osztálytársam, akinek annyi cigány által megtámadva levős sztorija volt már, hogy a végén már csak röhögünk ezen :D Minden héten meg akarják késelni, legalább hárman és ő természetesen mindig megvédi magát. De olyan röhej, ahogy halál komolyan meséli :D
2009. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Van ilyen betegség, csak sajnos nem elegen tudnak róla. Ez általában - ha jól tudom - gyermekkorból eredő problémának tudható be. Nem fogadják el őt úgy, ahogy van, nem kap elég szeretetet, folyton negatív megjegyzéseket kap - ez érkezhet a szülők vagy akár vele egy korúak felől is.

Nekem is van egy ismerősöm, aki ebben a betegségben szenved. Eleinte persze mi is csak nevettünk Rajta, majd kezdett irritálni, s aztán ez az illető rövid időn belül körünk közutálatának örvendhetett. Szerencsére néhány társam hatására belátta, hogy problémája van és bizalommal fordult pszichológushoz. Annak ellenére, hogy még csak párszor volt nála, nagyon jelentős, látható változáson ment keresztül csak két hét alatt is, aminek végtelenül örülök. Emellett persze látom a többieken is, hogy kezd megtörni a jég - ami a Vele kapcsolatos ítéleteket illeti. Gondolom, a kigyógyulás üteme nagyban függ az eset súlyosságától is.

2010. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kiskori legjobb barátom is pontosan ilyen volt. Folyton olyan kitalációkkal bombázott amik minden értelmesebb ember számára egyből nyilvánvalóvá vált, hogy kamu. És azt kell, hogy mondjam, erre rá ment a barátságunk is. Az elején még addig addig feszegettem a témát, míg belebukott a saját sztorijába, de ilyenkor max. elröhögte magát, és másra terelte a szót, mintha mi se történt volna.

Egy idő után belefáradtam, és csak hümmögtem az ilyen sztoriknál, közbe azon gondolkodtam a többi barátja, barátnője mit érzékel ebből. Egyszer aztán végleg betelt a pohár, nagyon meguntam az ilyen dolgait, és nem kerestem többet.

2 év szünet után véletlenül összefutottunk, szóba elegyedtünk. 5 percen belül kiderült, hogy semmi sem változott...

2010. okt. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!