Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az idősebbek miért besszélnek...

Az idősebbek miért besszélnek lekezelően, és lenézően a fiatalabbakkal?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Én ezt nem tapasztaltam!
2011. máj. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én sajnos igen, de szerencsére nem mindenkinél.
2011. máj. 2. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Én 18 vagyok, de szerintem sok esetben van rá okuk. Én sok korombelivel is így beszélek, mert szerintem sokan megérdemlik...
2011. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy részük unatkozik és úgy kötekszik mint egy cigány, a fiatal számukra ideális célpont mert nyugodtan támadhatja, ha meg megvédi magát (a fiatal) akkor mondhatja rá h szemtelen. Tehát a kötekedésből mindig az öreg jön ki jól.
2011. máj. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sok esetben tapasztaltam már hasonlót, de szerencsére nem minden idősebb ember lekezelő. A másokat lenéző, buta viselkedés azokra jellemző, akiknek amúgy is nagy az egójuk és csak másokhoz viszonyítva tudják magukat valamire értékelni. 34 éves nő vagyok, de még mindig előfordul, hogy ismeretlen idősebb emberek, férfiak is (kb. 50 -65 közöttiek) udvariatlanul viselkednek velem, pl. LEtegeznek, pedig az udvariasság, tisztelet szerintem oda-vissza érvényes. A kor nem jogosít fel senkit sem arra, hogy bunkó módon viselkedjen az embertársával. Pl. egy könyvesboltban esett meg velem a következő:

Türelmesen várakoztam a pultnál az eladóra, aki éppen egy másik vásárlóval foglalkozott. Kb. 5 perce várakoztam már, amikor észrevettem, hogy velem egy vonalban megállt egy 65 év körüli jól öltözött nő. Ránézésre intelligens benyomást keltett, de úgy éreztem tolakodni akar, és nem is tévedtem. Amikor odajött az eladó, a tolakodós "hölgy" már nyújtotta is neki a kosarából a könyvet, amit megvenni szándékozott. Ekkor én odafordultam az idős nő felé és ezt mondtam: "Elnézést, de én következem." Az eladó elnézést kért tőlem és velem kezdett foglalkozni. Miközben fizettem, egy jót beszélgettünk a könyvről az eladóval, mire az idős nő felém fordulva megszólalt: "Már elnézést, hogy közbeszólok, de ha a könyv folytatását is keresed, X könyvesboltban nézd meg." Szóval LEtegezett, és tette ezt olyan utálatos lenéző pillantással és kedves, ám fölényes hangsúllyal, hogy egy pillanatra elképedve rámeredtem, majd úgy tettem, mint aki meg se hallotta az udvariatlan beszólását. Az eladóval folytattam tovább a beszélgetést. Csak egy valahol hallott szó jutott eszembe az idős "hölgyről": kultúrbugris, amit persze nem mondtam ki. Fogalmam sincs miért gondolta magát értékesebb embernek tőlem, csak gyanítom, hogy a kora okán. Nem voltunk sokan a boltban, így kivárhatta volna, míg fizetek vagy ha sietett éppenséggel megkérhetett volna udvariasan, hogy engedjem magam elé. Ő ehelyett kétszer is udvariatlan volt. Az ilyen emberek irritálóak tudnak lenni.

2012. aug. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!