Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tiszteletreméltó nő. Ma mit...

Tiszteletreméltó nő. Ma mit jelent nektek ez a fogalom?

Figyelt kérdés
Van olyan nő ismerősötök, akire felnéztek? Ha igen, miért?
2011. máj. 4. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Most így hirtelen nem jut eszembe ilyen nő, de: ha egy nő egyedül neveli a gyerekét, két munkahelye van, hogy el tudja magukat tartani, és mégis szakít arra időt, hogy elmenjen a gyereke szavaló versenyére: na, szerintem ilyen egy tiszteletreméltó nő.
2011. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Ritka jelenség.
2011. máj. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 napietus ***** válasza:
100%

anyósom pl. ilyen volt. nem tudom megfogalmazni, már a megjelenése is tiszteletet ébresztett az emberben. magas volt, finom vonásai voltak és mindig elegáns volt anélkül, hogy ez nagyzolásnak tűnt volna, vagy túlöltözésnek hatott volna. ő maga is tisztelettel, de nem izalmaskodóan beszélt másokkal. a pletykát, mint olyat, elengedte a füle mellett, ha ilyesmit kellett volna hallania, inkább témát váltott. művelt volt, de sosem oktatott ki senkit.


van amiben hasonlítunk (végső soron a férfiak többsége az anyját keresi a feleségében), bár ő magasabb volt, és szeb, mint amilyen én valaha voltam/leszek. de sokszor mondja a férjem egy-egy megnyilvánulásomra, hogy ez olyan, mintha anyu mondta volna. talán egyszer én is lehetek majd "tiszteletreméltó nő".

2011. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Erkölcsös, erényes, nem pletykál, ad magára, okos, és el is ér valamit az életben azon túl, hogy felnevel pár gyereket. Vagy ahelyett.

Aki eszembe jutott, az Teréz anya, ebben talán az egész világ megegyezik.

Valamint a nagymamám, bár ezt csak mi tudjuk.

Ismert emberek közül még Angelina Jolie ilyen a szememben, különösen ha az előéletét figyelembe vesszük.

2011. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Én 185 cm vagyok, az felénk férfiak közt is magasnak számít. Úgyhogy nem jellemző. Esetleg ha 2 lépcsőfokkal feljebb áll.
2011. máj. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kinevethettek. Én minden nőt tisztelek. Mint NŐ-re nézek fel rájuk.


23/F

2011. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak! Az utolsót meg nem nevetjük ki :)
2011. máj. 4. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!