Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szoktál segíteni rászorulókon,...

Szoktál segíteni rászorulókon, bajbajutottakon? Mivel? És mikor tettél ilyet utoljára? Utána hogy érzed magad?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdem,mert én ma egy háztartási eszközt ingyen oda adtam valakinek,aki nem tudta volna megvenni,és most én olyan jól érzem magam,ráadásul ahogy ezt megtettem(segítettem) utána néztem meg a lottómat,és láttam van egy 3-om:)

Szerintetek ez a sors akarata volt?

Lehet ha nem segítek akkor nem is nyerek?Húúú,de jó lenne ezt tudni....


2011. máj. 9. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Szoktam. De nem írom ki utána a netre...
2011. máj. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A segítségnyújtás meg a lottó azért eléggé függetlenek :)

Egyébként én szoktam, bár inkább még a rászoruló kategóriába tartozom sajna, de ha van valamim, amit nélkülözni tudok, azt általában odaadom olyannak, akinek nagyobb szüksége van rá. Ez apróságokban is megnyilvánul, pl. testvéremék elég rosszul állnak és sokszor adok nekik kaját, mosóport, ruhát, ilyesmit.

Utoljára tegnap volt ilyen :)

Nagyobb dolgot még nem nagyon adtam senkinek, csak egyszer egy srácnak a régi laptopom. De már akkor volt helyette új, szóval nem nagyon volt mit éreznem :)

Mindenesetre örülök nagyon, hogy vannak még ilyen emberek :)

2011. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én meg nem fedem fel magam,csak most jó érzés tölt el.Attól még válaszolhattál volna másképp is!

Nem is dicsekvésből írtam ki,hanem ha jól elolvasod,akkor kiderül,hogy lehet a sors így ajándékott meg egy lottó 3-assal.

2011. máj. 9. 15:43
 4/12 anonim ***** válasza:

Minden évszakban kiürítem a család ruhásszekrényeit, ami kinőtt vagy már nem hordjuk, azt elajándékozom.


Ezen kívül utalom az adóm 1%-át, illetve a gyerekeimmel menhelyre járok segíteni, hogy beléjük is neveljek egy kis szociális érzékenységet.


Ösztönös cselekedetek ezek, mindenesetre sosem a viszonzást várom utána, sem a sorstól, sem mástól.

2011. máj. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem dicsekvésből!Bocsi:)
2011. máj. 9. 15:45
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudok túl sok mindenben segíteni, mert mi is hónapról hónapra élünk, de ha valamire már nincs szükségem (kinőtt ruha, játék, könyv stb.) azt elviszem a családsegítőbe. Én is kaptam már onnan ruhákat, táskát stb.
2011. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én sem várok viszonzást!Sajnos csak most tudtam első alkalommal segíteni,és biztos vagyok benne,hogy lesz ennek még párja(és az sem fog bántani,ha nem nyerek,de örülni fogok mások örömének).
2011. máj. 9. 15:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Semmi köze a segítségnek a lottóhoz. Persze, szokták mondani hogy aki ad az kap, de ugyan már.

Amúgy szoktam segíteni, de inkább magam miatt, pl. ha valamit ingyen elajándékozom, az azért van mert nálam már csak a helyet foglalja, ilyen párezer forintokért meg felesleges lenne eladni, annak úgysem veszem hasznát.. Szóval annak örülök, hogy végre megszabadultam tőle, nem annak hogy valakinek jó...

De amúgy nem jellemző, hogy csak úgy magamtól jót tegyek...

2011. máj. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Igen, de az állatokon, az emberek valahogy nem hatnak meg.
2011. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát,most akkor én sem dicsekvésből írom,de ha a kettő összefüggne,én már milliomos lehetnék :)

Nem függ össze,szerencséd volt,ennyi. Ha segítesz másokon ne azért tedd,hogy utána veregethesd a vállad,hogy Te milyen jótét lélek vagy,hanem azért,mert szeretnéd ha másnak könnyed lenne.

2011. máj. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!