Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a teljes szabadság? Az...

Mi a teljes szabadság? Az elme szabadsága?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem függsz mások véleményétől, ha van saját véleményed és amellett ki is tartassz. Ha nem érdekel, hogy más mit gondol rólad és sosem ér el az agyadig a rossz negatív megjegyzések.
2011. máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az a helyzet h sztem ez nem létezik sajnos, eleve fogalmilag is kizárt a létezése. szép ötlet, csak képtelenség még csak a gondolata is. így aztán én nem is ismerek olyan embert akire azt tudnám mondani, hogy teljesen szabad és független az elméje
2011. máj. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A teljes szabadság az az, hogy azt tehetsz, amihez csak kedved van(fizikailag lehetetlen dolgokon kívül).

Az elme szabadsága pedig a fantázia végtelensége, bármit elgondolhatsz, amit akarsz.

Szó szerint ezeket jelentik.

2011. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

17:32

Egy nagyképű rossz tahó lenne a szabad elme? ...

2011. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem tudom én sem létezik-e egyáltalán, de szerintem a társadalmon belül nem hinném, mert aki egy társadalomban él, annak vannak kötelességei (ami nem is lenne baj), de ezzel együtt valószínűleg érik negatív ingerek is. Az elme szabadságát azért írtam, mert mostanában egyre gyakrabban érzem azt, hogy mindegy mi volt a múltban, meg az is mindegy mi lesz a jövőben. Mostanában sokat voltam magamban, és a depresszióm a tetőpontján volt, talán annak az utóreakciói ezek a gondolatok, hogy "minden mindegy, majd lesz valahogy, nem lesz vége a világnak". De mikor ilyen állapotban vagyok, gyakran gondolom azt, hogy ez a szabadság (legalábbis az alapja, de lehet, hogy csak az elmém játszik velem)
2011. máj. 10. 18:00
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ha nem függsz mások véleményétől, ha van saját véleményed és amellett ki is tartassz. Ha nem érdekel, hogy más mit gondol rólad és sosem ér el az agyadig a rossz negatív megjegyzések."


" 17:32

Egy nagyképű rossz tahó lenne a szabad elme? ..."


Az első lennék

Az miért lenne nagyképű tahó , akit nem érdekel ,hogy ki mit gondol róla? Miért az mitől lenne jobb, hogy ha minden kritikát magunkra vennénk? Én már megtanultam azt, hogy nem érdemes magamra venni ha esetleg valami bántót mondanak readásul olyanok akik nem is ismernek. Így már azt is megtanultam hogyan ne függjek másoktól.

A saját vélemény meg az, hogy igenis legyen valakinek saját gondolata, véleménye és ne azt mondogassa amit körülötte minden 2. ember ugyanazt mond. Álljon ki érte. És ez nem egyenlő azzal, hogy így valaki nagyképű meg bunkó lesz.


Viszont azzal egyetértek, hogy soha neml ehetünk szabadok, hiszen vannak kötelezettségeink(pl munka).

Lehetsz szabad, amit fentebb leírtam. És persze olyan dolgokat tenni, amiket előtte nem mertél megtenni. Új dolgok kipróbálása is eredményezhet lélekben szabadságot.

2011. máj. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a vilagban nincs annyi uj felfedezendo, a "nagyok" is meritettek valaki mastol. Nem hiszem, hogy van teljes szabadsag, de ez nem is baj. Kellenek a vilagba olyan dolgok, amelyek behataroljak az ember eletet egy szinten, kulonben mi lenne? Igy is tul sok az ellentet, a haboru. A szabadsag szamomra nem azt jelenti, hogy barmit meg lehet tenni, mert az anarchiat szulne.
2011. máj. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

18:09

Ez a rész nem tetszik:

"és amellett ki is tartassz. Ha nem érdekel, hogy más mit gondol rólad és sosem ér el az agyadig a rossz negatív megjegyzések"

Kitartani csak addig kell, még be nem lássa, hogy téved.

Az, hogy nem érdekel mit gondolnak rólad olyan is lehet, mint amikor telón a buszon bömböltetik a zenét, vagy üvöltözve járnak az utcán stb. "kitérdekel" gondolkodásmód nem a kiegyensúlyozott, sokkal inkább "ego-teljesebb" emberekre jellemző. A rossz kritika teljes figyelmen kívül hagyása pedig egyenesen korlátoltság, mert lehet, hogy jogos a kritika. Ez csak egy tipikus hárító-technikája a szerencsétleneknek, nehogy véletlenül el kelljen ismerni a hibánkat. Ha valaki szabad elmének mondja magát, vélhetően boldog is, de ez csak dac.

Nem azt mondom, hogy vegyél magadra minden kritikát, hanem kezeld objektíven. Aztán ha komolytalan, jöhet a letojom...:)

2011. máj. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!