Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ''balszerencsés'' nap a...

Miért ''balszerencsés'' nap a péntek 13-a?

Figyelt kérdés
valami történt péntek 13-án valamikor vagy mi?
2011. máj. 13. 18:02
 1/5 anonim válasza:
Sztem ez is csak egy babona... az emberek hisznek benne és félnek tőle.. én nem vagyok babonás, soha nem volt semmi bajom péntek 13.-án
2011. máj. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, egyesek szerint azért, mert 1307.október 13-án, egy pénteki napon fogatta el IV. Fülöp francia király a templomos lovagok vezetőit, majd az egész lovagrendet felszámolta.

Mások szerint Jézus utolsó vacsorája (ami pénteken történt) esett 13-ára.


Egyik se volt túl szerencsés esemény...

(a fekete macska, a létra, meg a többi zöldség tényleg csak zöldség)

2011. máj. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1307. október 13-án, pénteken tartóztatták le IV. (Szép) Fülöp francia király katonái az országban tartózkodó templomosokat, akiket aztán hét évi kínzást követően végeztek ki.

Állítólag innen ered a félelem péntek 13-tól, de ki tudja?

2011. máj. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

A fekete macskához, meg a létrához kapcsolódva: Nagy az Isten állatkertje.

Biztos vagyok benne, hogy egyszer-kétszer megtörtént valakivel, hogy átment előtte egy fekete macska, vagy ő ment át egy létra alatt és bumm... aztán elkönyvelték, hogy ez azért van. Az ilyesmit pedig nem lehet megcáfolni.

Hallottam egy olyan kísérletről, hogy fogtak egy kalitka galambot és a nap különböző szakaiban, véletlenszerűen, magot szórtak be nekik. Aztán egy idő után megfigyelték, hogy a madarak furcsán viselkednek. Az egyik a szárnyát mozgatta, a másik a lábát emelgette stb. Mintha ettől kapnának enni.

Valószínűleg párszor, amikor ezt csinálták, épp akkor jött a mag és utána száz esetben hiába nem történt semmi, amikor ezt csinálták, mégis ez rögzült.

Ilyen az ember is.

2011. máj. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálunk most volt vmi bombaféle a suliban, szóval ezért is
2011. máj. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!