Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak nekem kiakasztó a "rám...

Csak nekem kiakasztó a "rám ír" kifejezés?

Figyelt kérdés
MSN, skype, ilyesmire gondolok, rengetegen használják a "rám ír" szókapcsolatot, engem a hideg ráz tőle, ti hogy vagytok ezzel? Miért nem keres, megkeres vagy hasonló?
2011. máj. 18. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
En is igy erzek. Egyebkent ezt a kifejezest csak az utobbi par evben kezdtek el hasznalni. Mikor en tini voltam 8-10 eve, meg nem letezett, senki sem hasznalta MSN-en meg ugy altalaban a neten. Nem tudom, hogy mibol alakult ki, mert szerintem az "irt nekem" megfelelo erre a celra, de el kell fogadni, hogy a nyelv valtozik.
2011. máj. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
:) engem ez konkrétan nem zavar, még eszembe sem jutott, de vannak olyanok engem is idegesítenek...ilyen apróságok.
2011. máj. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

engem ez internetes világban nem zavar..csak amikor volt 1 idő hogy leveleztem postán és adtam fel ilyen tinimagazinokba hirdetést és egy csaj írt hogy " ne haragudj hogy rád írok.."

tehát msnen még oké néha énis használom..na de postán h tud valaki rámírni?!

2011. máj. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért nem kellene mindent a "nyelv változik, el kell fogadni" - már-már közhelyszámba menő felmentéssel legalizálni. Rengeteg olyan "nyelvjárás" van kialakulóban, amit az ember tudomásul vesz, (mert élő jelenség) de azért kifejezheti a nemtetszését. Engem, még a példában szereplőnél is jobban zavar az egyes igekötők átváltoztatása: bealudtam, besírtam, benéztem stb.
2011. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Rá kell kattintani valaki nevére és írni így alakult ki a rám ír kifejezés.Nem a legkellemesebb ,de ez a korosztály sajátossága lesz akár hogy is nézzük.Sajnos mi nem tudnunk tenni sokat maximum annyit ,hogy nem használjuk.
2011. máj. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
modoshawan: elso valaszolo vagyok. Szerintem el lehet fogadni, ha nem is tetszik nekunk, mert a ram ir onmagaban kifejezi, hogy valamilyen messengeren keresztul irt valaki es a masik kezdemenyezte a beszelgetest, mig a megszolitott barhol tortenhetett. Valoszinuleg azert alakult ki, mert barmilyen adalek nelkul tudja igy mindenki, hogy milyen modon tortent a kommunikacio, mig egy irt nekem is lehet email vagy akar irott level is. Szoval vegeredmenyben ad a jelenteshez ez a kifejezes.
2011. máj. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mondoshawan - bocsanat, elirtam.
2011. máj. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:19


A konkrét példában: meggyőztél, elfogadom az érvelést! (Azzal együtt a hozzászólásom többi részét fenntartom.)

2011. máj. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gabesss válasza:

A korrektség kedvéért:

Én ugyan nem 10 éve voltam tini, de a kérdésben szereplő kifejezéssel még a pc-s korszakot megelőzően is találkoztam, sőt a picit korábban élő Arany János is használta. Tehát nem a fb-hez, msn-hez köthető.

Ha nem tetszik ne használd, de aki használja, az semmilyen hibát nem vét.

Az online értelmező szótár ezt írja:

RÁÍR ige


1. tárgyas Ráír vmire: jelet, egy-két szót, rövidebb szöveget vminek a felületére, külső oldalára, lapjára ír, hogy ott látható legyen. Ráír az ajtóra egy számot. Ráírja a füzetre a nevét. Az üzenetet ráírta egy darab papírra. A lapra semmi sem volt ráírva.  Van egy … vastag könyve, amire ráírta a nevét. (Móricz Zsigmond)

2. tárgyatlan Ráír vkire: írásbeli felszólítást küld vkinek, írásban felszólít, utasít vkit. Vö ír (I. 4d). Ráír az adósaira.  Vas Gerebenre jóformán ráírtam volt, hogy küldjön pénzt. (Arany János)

3. tárgyas Jogot, vagyontárgyat vmely szóban forgó személyre ír (I. 6a) v. (ritka) ráírat (2). Ráírta a házat a feleségére.

4. (átvitt értelemben) Rá van írva (vkire, vmire): könnyen észrevehető, rögtön látszik, tükröződik rajta. Vö: ír (6b). Rá van írva az arcára; nincs a Ž homlokára ráírva.  Rá volt írva az orrára, a tokájára a dölyf: telik nekem, tehetem. (Hunyady Sándor)

ráírás; ráírható; ráíró; ráírt.

2016. nov. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!