Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan fütyülnek a mongolok...

Hogyan fütyülnek a mongolok miközben énekelnek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy.
2011. máj. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor erre mit mondasz?

[link]

2011. máj. 24. 00:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy hogy fütyülésre tartják a szájukat.


Persze ami közben van azt nem nevezném éneklésnek, közelebb áll a dúdoláshoz.

Kis gyakorlással szerintem megtanulható, azt még én is meg tudom csinálni hogy fütyülés közben a hangszálam is működjön, még ha nem is így.

2011. máj. 24. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát kedves kolléga meg kell próbálni. Az alap az, hogy egyszerre két hangon kell énekelni, na ezután jön a fütyülés.
2011. máj. 25. 22:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyszerre két hangon énekelni. Az már valami.
2011. máj. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ebben a videóban két különböző technika hallható/látható. A mély torokéneklés nem nehéz, sokan tudják (a tibeti szerzetesek pl így recitálják az imáikat…), én is tudom, ha éppen olyan állapotban vannak a hangszalagjaim. Egyfajta laza hangszalag szükségeltetik hozzá. És sok mentolos cukorka, ugyanis rendkívül fárasztó a toroknak.


A másik csel, a több szólamú fütty. Itt a fő attrakció a nyitott szájjal való fütyülés. Ez sem nehéz, ha gyerekkorban megtanulja az ember. Én is tudom, csak már a hangterjedelmem csökkent elég kicsire, mivel ehhez nem árt az ép és hiánytalan fogsor. Hacky Tamás ezt a technikát használta.


http://www.youtube.com/watch?v=CJ_DGMhTPjY


A füttyöt lehet dúdolással kombinálni, kis gyakorlás kérdése. Persze először úgy kell fütyülni, ahogy tudunk. Ha csak csücsörin megy, akkor úgy, és mellette megindítani a dúdolást. Legyen bármily hamis, egy nagyon jó modulációs effektus jön így létre (ringmodulátor).

2012. jan. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!