Hogyan kérdezzem meg?

Figyelt kérdés

Elég zűrős családból származok, de mára egyedül maradtam. Egyedül van 1 bátyám, akinek a keresztnevét tudom és annyit,hogy 30 év körüli. Nos a városomban találtam egy ilyen srácot, aki mind a két dolognak megfelel. Elmentem a munkahelyére, de végül nem mertem vele beszélni. Arra gondoltam neten írok neki egy levelet. De mégis mit?

Szia! Te a tesóm vagy? Ez olyan hülye helyzet..

20/F


2011. máj. 30. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Odáig jó ötlet, hogy neten írsz, nem személyesen keresed meg. Viszont talán úgy járható lenne, ha a leveledben úgy adnád elő, mintha csak azt "nyomoznád", hogy nem vagytok-e rokonok véletlen. -Mert feltünt, hogy közös a vezeték nevetek-és hasonló ürügyekkel. Persze ha pl -Kis- a vezetéknevetek, akkor a közös vnév feltűnése talán maradjon ki:)
2011. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vezetéknevünk nem ugyanaz. Sőőőt elég eltérő és mind a kettőnké igen ritka. Elvileg anyai ágon féltesók vagyunk.
2011. máj. 30. 21:59
 3/8 anonim ***** válasza:

először csak meséld el,hogy kutatsz a féltesód után és van rá egy pici esély,hogy ő az.engem unokatesóm talált meg egy ilyen kezdéssel,de kiderült,hogy tényleg rokonok vagyunk,de ha nem lett volna így akkor sem haraptam volna le a fejét egyébként meg a mai napig nagyon jóban vagyunk


próbáld meg,veszteni nem veszthetsz semmit

2011. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem így is megkörnyékezheted úgy ahogy írtam. Megírod, hogy tudod, hogy van egy ilyen nevű és korú rokonod, úgy gondolod, hogy esetleg ő az. Írna-e magáról egy pár dolgot. Hol született, szülők nevét...Ha ír, akkor az olvasattak alapján megírhatod vagy hogy tévedtél, vagy leírod te is a szüleid nevét., és még olyan adatokat, amiből kiderül számára, hogy tesók vagytok. És akkor még csak nem is kell direktben leírnod neki, hogy -tesók vagyunk- Rájön magától.
2011. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor neten próbáljam?
2011. máj. 31. 08:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2011. máj. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tegezzem vagy magázzam?
2011. máj. 31. 21:33
 8/8 anonim ***** válasza:
próbáld tegezni,de finoman,hogy ne legyen személyeskedő.Ha magázod akkor olyan távolságtartónak tűnhet az egész mintha egy ügyvéd akarná közölni a végrendeletben foglaltakat.
2011. jún. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!