Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék múzeumban...

Hogyan tudnék múzeumban dolgozni? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Jelenleg másodéves történelem szakos hallgató vagyok, és arra lennék kíváncsi, hogy milyen lehetőségeim vannak a későbbiekben..úgy értem hol tudnék utánanázni annka hogy egyes múzeumok keresnek-e munkatársat? Én keresgéltem interneten,de nem igazán találtam semmit..Ezeket az álláshirdetéseket,mert azért csak van ilyen is,hol szokták feltüntetni? Adjatok tippeket légyszíves,hol lehetne ezeknek a dolgoknak utánanézni:) köszönöm!
2011. jún. 9. 16:55
 1/5 napietus ***** válasza:
[link] itt szoktak hirdetni a múzeumok. tudsz keresni megyére, településre is.
2011. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan csak a muzeológus végzettséget fogadják el (tehát ha az a szakspeckód a töri mellé), de azért mondom hogy "hivatalosan", mert a gyakorlatban sz.rnak az egészre. Egyik volt szaktársam is sima törit végzett, szakspeckó nélkül és mégis felvették múzeumba.

Úgyhogy ez a világ legnagyobb böszmesége, hogy riogatják a hallgatókat, hogy "csak ez meg ez meg ez a szak jó", aztán a lóf.szt! Törivel mehetsz levéltárba, könyvtárba, múzeumba, bárhova ami kicsit is összefügg a törivel. A többi csak rizsa, meg duma. Tapasztalat.

Ha mégis ezzel utasítanak el, akkor az azért volt, mert nem voltál szimpatikus.

2011. jún. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek a hasznos választ!:)Bár még nem most lesz az mikor végzek(3 évem még van a suliból), de gondoltam érdeklődök milyen lehetőségeim vannak/lesznek.Nekem is mindenki azt mondta, hogy hiába tanulok törit majd mehetek a mcdonalds-ba meg a tesco-ba,hát ha így lesz akkor sem döntenék másképp,mert imádom azt amit tanulok,ez érdekel ezt biztosan tudom.viszont azt is tudom, hogy tényleg ezzel a diplomával ha lenne lehetőség mehetnék levéltárba,múzeumba, könyvtárba,mindegyiket szívesen csinálnám:) Köszi mégegyszer,remélem majd pár év múlva szerencsém lesz:)
2011. jún. 9. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Ha ezen a pályán akarsz elhelyezkedni, akkor javaslom, hogy ne csak a tanulásra figyelj, hanem építs ki már a diákévek alatt minél több emberrel minél jobb kapcsolatot (menj el a levéltárba, spanolj össze a levéltárosokkal, múzeumban az igazgatóval, könyvtárban, stb.), szóval mindenkivel aki a szakmában mozog legyél minél jobb viszonyban! Az állások nagy része ezekben a körökben ismeretség alapján dől el, nagy ritka az, ami nem.
2011. jún. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, majd igyekszem, most úgy néz ki ősztől demonstrátor leszek a tanszéken,remélem ez is ad egy kis kezdő löketet a dolognak.Köszi!
2011. jún. 10. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!