Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Amit meg kell enni, azt meg...

"Amit meg kell enni, azt meg kell enni. Amit meg kell inni, azt meg kell inni. Amit meg kell tenni, azt meg kell tenni. Ha meg kell halni, hát meg kell halni. " - kitől származik az idézet?

Figyelt kérdés
Úgy tudom ez egy japán haiku, amit egy szamuráj írt, de semmilyen forrásom, konkrét bizonyítékom nincs rá. Ha valaki tud egyebet róla (pl. évszámot), ne habozzon megosztani :) Netes vagy nyomtatott forrás is érdekelne ezzel kapcsolatban.
2011. jún. 14. 22:20
 1/1 anonim válasza:
Tudtommal is egy szamuráj mondás, valamint a II vh-ban a kamikaze pilóták jelszava is volt. Nem is egy háborús könyven olvastam, igy alighanem valóban egy létező dolog lehet, főleg ha japán pilóták is használták. De konkrétumokat én sem tudok, nem ismerem a japán kultúrát.
2012. máj. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!