Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hallottatok már a kulturális...

Hallottatok már a kulturális kreatívokról?

Figyelt kérdés

magyarul: [link]

angolul: [link]


2011. jún. 18. 19:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

kedves kérdező: csak azért mert egyedül érzed magad, nem kell minden propagandának bedőlnöd.


már a film első pár másodperce is hülyeségekre épít.

bárkire rá lehet húzni hogy egyedül érzi magát vagy nem tud a másikról. rengeteg olyan ember van aki nem ért egyet az aktuális politikával. vagy kreatív, vagy érdekli a kultúra, vagy nem szerveződik közösségekbe, és így tovább.

ettől nem lesz senki sem kulturális kreatív.


lufinak érzem az egészet. ugyan miért akarna egy határozott, önálló jellemű ember csatlakozni egy közösséghez hogy alább adjon az értékrendjéből a valahová tartozás érzéséért? :)


azért mert az emberek valami olyat mondanak ami neked nem tetszik, nem biztos hogy irigyek.

szerintem a tinik 90%a különlegesnek akarja képzelni magát, vagy az emberek nagy része, mégis az unalmas átlag van többségben.

2011. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szól, ezeket a leírásokat felmérések alapján állították össze szociológusok és pszichológusok. Biztos ők is tök hülyék, és csak pénzt akarnak keresni a sok nyomin. Bocs a zavarásért, megyek és kiugrok az ablakon, nehogy véletlen újra zavarjalak titeket b+.
2011. jún. 21. 17:45
 13/14 Vree ***** válasza:

Körülnéztem kicsit a külföldi fórumokon :) ( pl.: [link] ) és körülbelül ugyanazok a reakciók mint nálunk.


Kis kiegészítés: egy darab szociológus és egy darab pszichológus könyvéről van szó, és nem az egész világról szól hanem Amerikáról, és nem egy életmódot ír le, hanem megpróbál egy analízist adni hogy kik lesznek a következő generáció ami meghatározza majd hogy hogyan változnak a dolgok. Ez nem életmód, csak egy kísérlet hogy összegyűjtsék a társadalmi tendenciákat. Nem választás alapján leszel kulturális kreatív, hanem a vezető réteg tagjaként nagyobb esélyed van statisztikailag hogy rendelkezel ezekkel a tulajdonságokkal.


Megint csak mondom: csak Amerikában. Ez mondjuk meg is látszik a kritériumokból; nem hiszem hogy Kelet-Európaiaknak annyi idejük van utazgatni vagy globális problémákkal elfoglalni magukat.


Hogy a honlap készítői mire gondoltak, a könyvet reklámozzák vagy félreértették hogy mit is jelent az egész, esetleg a szerzők tudomásával csinálnak a könyvnek reklámot ezt nem fogom tudni megmondani.


Egyébként semmi szükség úgy érezni hogy a pozitív gondolkodással akarom elvenni a kedved azzal hogy rámutatok hogy mi ez a dolog. Legyél te is befolyásos, társadalomformáló személy, és akkor majd rólatok fognak könyvet írni.

2011. jún. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

16:09 vagyok


17:45

de ez rólad szól, mert reklámozol. azért mert azt veszem észre hogy az emberek nagy része lehangolt, az nem jelenti azt hogy egyformák minden másban is. van akinek szerelmi csalódása van, betegsége, vagy tartozása, de ettől ráhúzni egy kitalált fogalmat valakikre nincs értelme. érted már?


az meg a te dolgod hogy mindent elhiszel másoknak mert dr van a nevük előtt. :) bőven meg van a véleményem róluk, meg az átlagos orvosokról is. tudod egy olyan társadalomban ahol akkor fizetsz amikor beteg vagy, nem a gyógyulás a cél.


nem mondom hogy mind hülye, van még aki lelkiismeretesen végzi munkáját, de a többség igen a hülyék közé tartozik aki pénzt akar keresni.

csak 1 celebnek ott van csernus doki aki szuperagyturkász, de nem veszi észre hogy a felesége megcsalta egy dúsgazdag politikussal. vagy azok a sebészek akik véletlenül egy 40 centis acélrudat hagytak a beteg hasában. vagy az a pszichológus aki tvben akarja megmagyarázni a mai fiataloknak hogy azért laknak otthon a szüleiknél mert félnek elszakadni. tudom hogy egy ilyen nem közgazdász, de azért számos más oka is lehet annak hogy kevés fiatal képes az önállóságra.

és tudod milyen órabérben dolgozik néhány agyturkász? 8-10E

utána ledarálják neked a haszontalan sablonszövegeiket és elkérik a pénzed, talán még pár dilibogyót is felírnak neked, hadd kersessen rajtad a kollega is.

ugyanez a háziorvosokkal, akik olyan gyógyszereket írnak fel aminek a mellékhatásai rosszabbak mint a betegséged (pl veseelégtelenség, hirtelen halál...)

nem beszélve a legutóbbi kísérletről a kötelező oltásokat illetően.


szerintem nagyon naiv vagy hogy pár pénzvágyó "doktor" véleményére alapozol bármit.


eddig is voltak liberalisták, zöldek meg aszociális emberek, csak most kitaláltak rá egy kifejezést.


csak a hülyeség ott van benne hogy a newage igen is szektákkal rendelkezik, vagy a zöldeket összegyűjti politikai vagy más kötelék, vagy az életstílus. lehet olyan modern szavakat is használni mint trendek, de ez egyszerűen csak az emberiség átalakulása.


tehát az egész csak egy lufi, gyakorlatilag kiktől akarjuk őket megkülönböztetni?


ó bocsánat hogy én is zavartam, én is kiugrok az ablakon :) biztosan azért vagyok ilyen csökött mert nem vagyok elég kulturáliskreatív


19:31

igen, ennyiről van szó, de az egésznek ilyen neszesemmifodmegjól én meg meggazdagszok rajta sugallata van, mint valami bugyuta mozgalompropagandának.


én úgy vettem észre a "nyugati társadalomról" beszélnek, aminek a határát meg ott húzzuk meg ahol akarjuk


kíváncsi lennék kik szólalnak fel a magyar változatban.

de a videó tele van demagóg szövegekkel mint a másképp élni meg az aktuális hatalom leváltása... attól hogy valaki másképp akar élni nem biztos ugyanúgy mint a többi 100. a demokráciának épp az a lényege hogy a kisebbség véleményét elnyomják. amíg egy ideológia kisebbségben van, addig nem lesz semmilyen forradalom.


meg a média direkt szétválasztja őket. :D a média az emberek hülyeségére épít, mert a tv szórakozásra való, nem kulturálódásra, és abból van pénz ha azt vetítjük amit látni akarnak. kenyeret és cirkuszt.


majd ha leállnak az emberek a mocsok nézésével meg a drogozással meg a gürizéssel, és elkezdenek kreatív életet élni, el fog tűnni a szórakoztatás azon formája. de egyelőre nem mennek csődbe a kocsmák, a tvk, a bevásárlóközpontok, mert a birka van többségben.


mellesleg elég sokszor esik szó a videóban a könyvről :)

egy az egyben "titok" hangulata van.

2011. jún. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!